8 yaşındaki Ömer, 8 bıçak darbesini anlattı

Giriş Tarihi: 3.4.2013

Koruma altındayken boşanmak istediği eşi tarafından bıçaklanan Şirin öğretmenin duruşmasında, kayıp kocaya 3 yıl hapis çıktı

Mahkeme, öğretmen Şirin Şanlı'nın boşanmak istediği kocası tarafından 8 bıçak darbesiyle yaralanması olayını "kasten yaralama" olarak değil "basit yaralama" olarak nitelendirdi. Şanlı'nın kocası 3 yıl hapis cezası aldı. Ancak cezanın infazı için Yargıtay süreci beklenecek. Anaokulu öğretmeni Şirin Şanlı 25 Şubat'ta Ankara'da çocuğunun yanında üstelik de koruma altındayken, boşanmak istediği kocası Mehmet Şanlı tarafından 8 yerinden bıçaklandı. Mehmet Şanlı sırra kadem basarken, yargılandığı davada dün karar çıktı.

'NEFESİ HEP ENSEMDE...'
Ankara 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya 'Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu" da katılarak öğretmene destek verdi. Duruşmaya katılan 8 yaşındaki Ömer Can duruşmada "poliste anlattıklarımı tekrarlıyorum" diyerek babasının annesini yaraladığını belirtti. Şirin öğretmen ise 3 kez koruma kararı çıktığını, 2 kez okulunu değiştirdiğini, buna rağmen saldırıdan kurtulamadığını belirterek en ağır cezayı talep etti. Mahkeme de cezada indirime gitmedi, Şanlı'ya yargılandığı TCK 86-2 maddesi gereğince en üst ceza olan 1 yıl hapis verdi. Suçu eşe karşı işlediği için ceza yarı oranda artırıldı. Tehdit ve olayın çocuğu gözleri önünde gerçekleşmesinden dolayı 1 yıl 6 ay daha hapis cezası verildi. Mehmet Şanlı'nın cezasının infazı Yargıtay'ın yerel mahkeme kararını onamasının ardından gerçekleştirilecek. Ancak eşini silahla tehdit etmek ve koruma kararını 4 kez ihlal etmek suçlamalarıyla ayrıca yakalama kararı çıkartıldı. SABAH'a konuşan Şirin öğretmense "Kumar alışkanlığı ve sürekli beni dövmesinden dolayı 11 ay önce boşanma davası açtım. Şimdi ortalıkta olmadığı için 2 gün önce sürekli koruma tahsis edildi. Elini kolunu sallayarak dolanıyor. Sürekli nefesini ensemde hissediyorum. Tek düşündüğüm iki çocuğum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
8 yaşındaki Ömer, 8 bıçak darbesini anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN