Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğalgaz faciasına 15 yıl

Libyalı üç polisin Fatih'te kiraladıkları evde doğalgaz zehirlenmesi sonucu ölü bulunmalarıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Kusurlu bulunan ev sahibi ile emlakçının 15 yıla kadar hapsi istendi

Giriş Tarihi: 3.4.2013
Türkiye'ye eğitim için gelen biri başkomiser 3 Libyalı polis memurunun İstanbul Fatih'te iki günlüğüne kiraladıkları evde geçtiğimiz yılbaşı gecesi doğalgazdan zehirlenerek ölmeleriyle ilgili savcılığın yürüttüğü soruşturma tamamlandı. Para kazanma hırsıyla insan hayatını hiçe sayan ev sahibi ve emlakçının 15 yıla kadar hapsi istendi. İddianameye göre, Ramzi Gadmour, Salem Mohammed, Abumenıer Alwefali isimli polis memurlarının öldüğü doğalgaz faciasına adeta davetiye çıkarıldığı kaydedildi. Gündelik kiralama usulü ile müşterilere verilen evin doğalgaz sözleşmesinin önceki kullanıcı tarafından iptal edildiği, sayacın mühürlenip kelepçelendiği, ancak sayaçtaki mührün sökülerek kelepçenin kırıldığı ve doğalgazın kaçak kullanıldığı belirlendi.

10 KAT FAZLA KARBONMONOKSİT
İGDAŞ görevlileri tarafından yapılan incelemede mutfakta havalandırma menfezi bulunmadığı, bacalı kombinin bulunduğu mahalle havalandırma menfezinin kapatılarak işlevselliğini yitirdiği olayın hemen ardından yapılan ölçümlerde normalin 10 katı karbonmonoksit tespit edildi. Gerekli hiçbir güvenlik önleminin alınmadığı bu evleri merkeze yakın olması sebebiyle yüksek tutarlara kiraladıkları belirlenen ev sahiplerinin 16 daireyi daha aynı şekilde kiraladıklarının belirtildiği iddianamede ev sahibi ve emlakçının kusurlu davrandıkları ve bu şekilde ölüme sebep oldukları belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğalgaz faciasına 15 yıl
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN