Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Hava sıcaklığı kuzey ve iç bölgelerde 3 ila 5 derece artarken, batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak.

Giriş Tarihi: 3.4.2013 08:03 Güncelleme Tarihi: 3.4.2013 10:12
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin batı bölgelerinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; öğle saatlerinden sonra Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir) ve Kıyı Ege'de (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla), akşam saatlerinde Muğla'da çok kuvvetli olmak üzere, İzmir, Manisa, Aydın, Uşak, Denizli ve Burdur ile Antalya'nın batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.Rüzgar, genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ve Çanakkale ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

Hava sıcaklığının, Kuzey ve iç bölgelerde 3 ila 5 derece artacağı, batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı beklenirken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; öğle saatlerinden sonra Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir) ve Kıyı Ege'de (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla), akşam ve gece saatlerinde Muğla'da çok kuvvetli olmak üzere, İzmir, Manisa, Aydın, Uşak, Denizli ve Burdur ile Antalya'nın batı ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı Meteoroloji, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini bildirdi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Çanakkale çevrelerinde güneyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Kıyı Ege'de (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla), akşam saatlerinde Muğla'da çok kuvvetli olmak üzere, İzmir, Manisa, Aydın, Uşak ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege ile öğle saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz'in aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde Burdur ile Antalya'nın batı ilçelerinde, gece saatlerinde Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde Eskişehir, öğleden sonra Ankara, Eskişehir, Konya ve Çankırı çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Zonguldak, Bolu ve Düzce çevrelerinin, öğleden sonra bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Trabzon çevrelerinde sis olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Genellikle parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN