O ya büyük tepki gösterdiler

'daki bazı sivil toplum kuruluşları, 7 Nisan'da düzenlenecek '''' (Miss Civilization Of The World) sı'na tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 3.4.2013 12:48 Güncelleme Tarihi: 3.4.2013 12:51
Aralarında Anadolu Gençlik Derneği, Diyanet-Sen, İnsani Yardım Derneği, Eğitim-Bir-Sen ve Mustazaflar Cemiyeti'nin bulunduğu bazı sivil toplum kuruluşları, onursal başkanlığını Süha Özgermi'nin yaptığı, 21 ülkeden 22 güzelin katılacağı Miss Civilization Of The World sı'nın Diyarbakır'da yapılmasından rahatsızlık duyduklarını belirttiler.

Hamit Yaz imzasıyla yapılan ortak yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Son günlerde sinsi bir şekilde faaliyete geçen bazı fırsatçı mihraklar, çözüm ve barış sürecine paralellik gösterme ve destekleme süsüyle, 7 peygamber ve 541 sahabenin metfun bulunduğu, 3 peygamber makamının yer aldığı, her karış toprağı maneviyat kokan Diyarbakırımızda, provokatif bir etkinlik olarak sözde '' adı altında bir 'Çirkinlik Yarışması' düzenlenmektedir.''Yarışmanın Diyarbakır'da kasıtlı, planlı, programlı bir şekilde icra edilmek istendiği savunulan açıklamada, Diyarbakır'daki 47 sivil toplum kuruluşu olarak bu çirkinlik yarışmasını şiddetle kınadıkları kaydedildi.

TİCARET ODASI

Öte yandan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Remzi Can da yaptığı yazılı açıklamada, Diyarbakır'da düzenlenecek güzellik yarışması organizasyonun DTSO ortaklığında gerçekleştirileceği şeklindeki basında çıkan haberlerin, organizasyon komitesinin bu konuda vermiş olduğu beyanların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Can, açıklamasında şunları kaydetti:

''Tarafımızca imzalanmış herhangi bir sözleşme olmadığı gibi tanıtım amaçlı yayınlanan bilboardlardaki oda logomuz da bilgimiz dışında kullanılmaktadır. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası olarak gerçekleştirilecek olan organizasyona ne maddi ne de manevi hiçbir şekilde katkımız söz konusu değildir.''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O yarışmaya büyük tepki gösterdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN