Türkiye'nin en iyi haber sitesi

300 bin TL'lik kredi vurgunu

Bankacı Hatice Gizem, 6 ay içinde müşterileri adına 300 bin TL kredi çekip borcu olan sevgilisine verdi. Yakalanınca "Evlilik vaadiyle kandırıldım" dedi

Bir bankanın İstanbul Ümraniye'deki şubesinde çalışan 5 yıllık bankacı Hatice Gizem Ü.'nün 13 müşterisi adına 23 kere toplam 300 bin liralık kredi çektiği ortaya çıktı. Dumlupınar Üniversitesi İktisat Bölümü'nü 2008'de bitiren Hatice Gizem gişe memuru olarak çalışmaya başladı. 5 yılda terfi eden Hatice Gizem bankanın Ümraniye'de bulunan bir şubesinde bireysel portföy yöneticisi oldu. 2011'de Bülent G. isimli banka müşterisi ile tanışıp aşk yaşamaya başladı. Bülent G.'nin işlerinin bozulması üzerine Hatice Gizem müşterileri adına sahte belgelerle kredi talebinde bulundu. 6 ayda 13 müşterisi için 13 ayrı kredi kullanan Hatice Gizem Ü. paraları sevgilisiyle harcamaya başladı. Paralar bitince bu kez aynı 10 müşteri üzerine ikinci kez kredi kullandı. Alınan kredilerin toplamı 309 bin 500 lirayı buldu.

SEVGİLİSİ EVLİ ÇIKTI
Hatice Gizem Ü.'nün foyasını sahte kredi başvurusunda bulunduğu bir müşterisinin evine gelen "Krediniz onaylandı" telefonu ortaya çıkardı. Müşterinin şikaâyeti üzerine vurgun ortaya çıktı. Hatice Gizem'in bankayla ilişkisi kesildi. Hatice Gizem ve çekilen kredileri sahte vekaletnamelerle bankadan tahsil ettikleri belirlenen Eser K. ile Muhammet V. gözaltına alındı. Hatice Gizem ifadesinde evli olduğunu bilmediği Bülent G.'nin kendisini evlilik vaadiyle kandırdığını belirterek "Evleneceğimizi düşünerek yakınlarımdan borç alıp Bülent G.'ye verdim. Ancak Bülent G. bana borcunu ödeyemediği için kredi çektik ve bu paralarla Bülent G. bana borcunu ödedi" dedi. Adliyeye çıkarılan Hatice Gizem Ü., Eser K. ve Muhammet V. serbest bırakıldı. Bülent G. ise aranıyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
300 bin TL'lik kredi vurgunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN