Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İntihar trafiği

Eşinden ayrılan kamyon şoförü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden atladı. Saatler süren intihar girişimi sırasında trafikte iki yönlü uzun kuyruklar oluştu

Giriş Tarihi: 5.4.2013
Karısı kendisini terk ettiği için Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'ne çıkıp üç saat boyunca intihar teşebbüsünde bulunan ve sonrasında soyunup kendisini Boğaz'ın serin sularına bırakan 33 yaşındaki Orhan Eryiğit, köprünün her iki yönünde trafiğin kilitlenmesine neden oldu. Avrupa ve Anadolu yakasının her iki tarafında kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

MUCİZE KURTULUŞ
İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne çalıştığı 34 YFR 61 plakalı kamyonu ile giren 33 yaşındaki Orhan Eryiğit, kamyonu köprünün tam ortasında durdurup köprü korkuluklarına koştu. Köprünün korkuluklarında yaklaşık 3 saat boyunca ikna edilmeye çalışılan Eryiğit sadece karısından ayrıldığını söyleyerek başka sorulara cevap vermedi. Psikologların da ikna çabalarına rağmen Eryiğit saat 14.30 sıralarında üzerinde sadece iç çamaşırı kalacak şekilde elbiselerini de çıkararak köprünün alt korkuluklarına asıldı. Polislerin koluna yapışmasına rağmen Eryiğit kendisini Boğaz'ın serin sularına bıraktı. Eryiğit'in suya düşmesinden hemen sonra altta bekleyen sahil Güvenlik ve deniz polisi Eryiğit'i denizden çıkararak Emirgan iskelesinden ambulansa bindirdiler. Yaklaşık 62 metreden denize düşmesine rağmen, mucizevi bir şekilde hayatta kalan Eryiğit Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Eryiğit'in köprüden atlamasını kare kare fotoğraflayan Ender Canlı, "Boğaz'ın muhteşem manzarasını seyrederken birden bir şahsın korkuluklardan atlamaya çalıştığını fark ettim. Saatlerce izledim. Sonra birden denize düşüşüne tanık oldum. Üzülerek fotoğraf çektim" dedi.

SAATLERCE BEKLEDİLER
Eryiğit'in saatler süren intihar girişimi sırasında FSM Köprüsü'nün Anadolu yakasında trafik Bostancı'ya kadar uzarken Avrupa yakasında ise Mahmutbey gişelerine kadar uzadı. Saatlerce trafikte kalan sürücüler ise köprüdeki intihar olaylarına bir çözüm bulunmasını istediler.

Mustafa KAYA-BÜŞRA HANDAN ARSLAN


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İntihar trafiği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN