Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nu film gibi izlediler

Giriş Tarihi: 5.4.2013 10:54

'da Girne Köprüsü yaya geçidinde yürürken dengesini kaybedip Seyhan Nehri'ne düşen genci, o sırada bölgede bulunan iki kişi kıyıya çıkarttı. Sağlık görevlilerinin gence müdahalesini ise vatandaşlar film izler gibi seyrettiler.

Olay, merkez Seyhan ilçesi, Reşatbey Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, 22 yaşındaki Mehmet Emin Emişçi, Girne Köprüsü yaya geçidinden merkez Seyhan ilçesinden Yüreğir'e geçerken köprünün orta kısmına geldiği sırada dengesini kaybederek demir korkuluklardan tutmak istedi, ancak Seyhan Nehri'ne düştü.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINEmişçi düşerken de kafasını köprünün korkuluklarına çarptığı için suda hareketsiz kaldı. Bu sırada çevredeki vatandaşlar Emişçi'nin suya yüzmek için girdiğini düşünerek bir süre bekledi. Ancak Emişçi'nin hareket etmediğini fark eden vatandaşlar, Emişçi'yi kurtarmak için seferber oldu. Bu arada Emişçi suyun içine batmaya başladı. Dolmuş şoförü Mehmet Özduman ve nehrin kıyısında bisiklet sürmeye gelen İsa Toprak genci kurtarmak için nehre atladı. Yüzerek Memişçi'nin suya battığı yere gelen iki genç, Memişçi'yi battığı yerden çıkartıp kıyaya kadar getirdi. Bu arada diğer vatandaşlar da polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. İsa Toprak, kurtardığı Emişçi'nin başında sağlık görevlileri gelinceye kadar bekledi. Sağlık ekipleri olaydan kısa bir süre sonra gelerek Emişçi'ye müdahalede bulundu. Bir taraftan Emişçi'nin yuttuğu suyu çıkartmaya çalışan sağlık ekipleri bir taraftan da kalp masajı yaparak onu geri hayata döndürdü. Sağlık ekiplerinin bu çalışmasını çevrede toplanan yaklaşık 100 vatandaş film izler gibi izledi. Kurtarılan genç, ilk müdahalenin ardından ambulansla Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yoğun bakım ünitesine alınan Emişçi, ölüm kalım savaşı veriyor.Emişçi'yi kurtaranlardan İsa Toprak, nehre düştü mü atladı mı anlayamadıklarını belirterek, "Nehre düştü, 5 dakikadan daha fazla nehrin üzerinde yüz üstü kaldı, biz yüzmek için girdiğini sandık, daha sonra batmaya başlayınca bir arkadaşla girerek onu kurtardık" dedi.

Dolmuş şoförü Mehmet Özduran ise, nehrin kıyısına arkadaşıyla gezmeye geldiğini o anda boğulan birisini gördüğünü, yüzmeyi iyi bildiği için insanlık görevini yapmak için suya girip şahsı kurtardığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtarma operasyonunu film gibi izlediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN