Tedavi karşılığı ilişki suçlaması

Rüşvet karşılığı kürtajla suçlanan hakkında 60 yıl hapis istendi. Kadınlarla ilişkiye girdiği de iddia edilen Çelik'in suç ortağı için ise 29 yıl isteniyor

Giriş Tarihi: 5.4.2013
Malatya'da rüşvet karşılığı kürtaj yapmakla suçlanan Kadın Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı hakkında hazırlanan iddianameden şok detaylar çıktı. 60 yıl hapsi istenen Prof. Çelik, kendisine başvuran kadınlarla 'tedavi karşılığı ilişkiye girmek'le suçlandı. İlişkiler, Çelik'in odasına konulan gizli kameralarla kaydedildi. Prof. Dr. Önder Çelik ile 'ın da aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 12 sanık hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Prof. Dr. Çelik hakkında, 3 kadına rüşvet karşılığı kürtaj yapmak, 2 kadın ile tıbbi çaresizlikleri nedeniyle tedavileri karşılığında cinsel ilişkiye girmek suçlamalarıyla 60 yıla kadar hapis cezası istendi. Prof. Dr. Çelik ile 12 yıldır gönül ilişkisi yaşadığı ve suç ortağı olduğu iddia edilen Doç. Dr. Şeyma Hasçalık hakkında ise yasadışı kürtaj, kürtaja aracılık etmek, rüşvete aracılık etmek ve dolandırıcılık suçundan 29 yıla kadar hapis istendi. İddianamede, Hasçalık'ın, kürtajla ilgili yasal süre olan 10 haftalık gebelik süresini geçenleri yönlendirdiği Prof. Çelik'in pazarlık yaptıktan sonra sahte raporlarla çocukların düşürüldüğü belirtildi.

MECBUREN KATLANDI

Mahkeme kararıyla odasına gizli kamera konulan Çelik'in, kendisine çocuk sahibi olabilmek için gelen iki hastasıyla ilişkiye girdiği de belirlendi. İddianameye göre, Prof. Çelik, Z.A.'ya özel sorular sorup telefon numarasını verdikten sonra "istediğin zaman arayabilirsin" diyerek imalı bir şekilde göz kırptı. Mağdurenin, şüphelinin amacını anladığı ancak tedavisi için şüphelinin bu tarz eylemlerine katlandığı belirtildi. Çelik'in daha sonra odasına gelen Z.A. ile ameliyatına bizzat kendisinin girmesi karşılığında cinsel ilişkiye girdiği belirtildi.

HASTALAR ONA MUHTAÇTI
İddianamede, tüp bebek tedavisi gören S.Y., ile cinsel ilişkiye girdiği, "sen mutlu olacaksan benim de mutlu olmam lazım" dediği kaydedildi. İddianamede, sanık Çelik'in fakültede Kadın Doğum Anabilim Dalı Başkanı olması, fakültedeki tek yetkili ve etkili kişi olması, birçok tanıdığı kişiyi çocuk sahibi yapmış olması, kendisini de çocuk sahibi yapar umuduyla S.Y.'nin Önder Çelik'e muhtaç olduğu, Çelik'in de müştekinin çaresizliğinden istifade ederek müşteki ile birlikte olduğu belirtildi.

'PARA RÜŞVETLE BİRİKTİ'
Prof. Dr. Önder Çelik' e ait bankalarda yapılan incelemede, toplam 2 milyon 738 bin 638 lira, Doç. Dr. Şeyma Hasçalık'ın ise 6 ayrı bankada 365 bin 183 lira parasının bulunduğu tespit edildi. İddianamede, "Bölüm başkanı ve tek profesör olması nedeniyle bu konumunun rüşveti kolaylaştırdığı, ameliyata girme bedeli adı altında para aldığı, yine ilerlemiş gebeliklerin sonlandırılmasında para aldığı, 3 adet maddi menfaat, 2 adet cinsel menfaatin tespit edildiği, paranın rüşvetle biriktirildiği" değerlendirilmesi yapıldı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tedavi karşılığı ilişki suçlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN