Türkiye'nin en iyi haber sitesi

IKEA, geyik etli satışını durdurdu

Geçen ay içeriğinde at etine rastlanan köfte satışını durduran IKEA yeni bir gıda skandalı ile daha karşı karşıya. IKEA, geyik etli larda domuz eti bulunması üzerine ürünün satışını durdurdu.

Giriş Tarihi: 6.4.2013 13:45
İsveçli mobilya firması IKEA, satışa sunduğu geyik etli larda domuz eti bulunmasının üzerine ürünün satışını durdurdu.Lazanyaların İsveçli yiyecek firması Familjen Dafgoard tarafından üretildiği ve IKEA satış mağazalarına gönderildiği, Belçika'da laboratuvarlarda analiz edilen geyik etli lazanyalarda yüzde 1 oranının üzerinde domuz etine rastlandığı bildirildi. Sonuçlar üzerine aynı gün Belçikalı IKEA yetkililerinin bütün Avrupa ülkelerindeki mağaza sorumluları ile iletişime geçerek, lazanyaların satışının durdurulmasını istedikleri kaydedildi.

IKEA'nın dayanıklı mallardan sorumlu müdürü Anders Lennartsson, mobilya mağazasındaki tüm geyik etli lazanyaların satışının durdurulduğunu açıkladı. Lennartsson, laboratuvar analizlerinden sonra verilen bu kararın ardından 10 bin ton geyik etli lazanyanın depolarda bekletildiğini belirtirken, ne kadarının satıldığı konusunda bilgi vermedi. IKEA'nın mağazalarında satışa sunulan köftelerinde de bir süre önce at eti bulunmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IKEA, geyik etli lazanya satışını durdurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN