Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öldürdüğü kişinin arama çalışmalarına katıldı

'da gözaltına alınan zanlısının, öldürdüğü kişinin kızını, vicdanını rahatlatmak için evlendirdiği iddia edildi. Ayrıca zanlının, öldürdüğü kişinin arama çalışmalarına da katıldığı belirtildi.

Giriş Tarihi: 6.4.2013 12:29
Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar ve Büro Amirliği ekipleri, kayıp kişiler üzerindeki çalışmalarına; yaklaşık bir yıl önce, birbirlerini tanıyan Fatih Karagöz (25) ile Hürrem Uslu (33) dosyalarını da ekledi.Fatih Karagöz hakkında 2003, Hürrem Uslu hakkında ise 2004 yılında kayıp başvurusu yapıldığını, her ikisinin de araçlarının terk edilmiş olarak bulunduğunu öğrenen ekipler; kayıp kişilerin en son Bünyamin K. (35) ile görüştüğünü belirledi.

Soruşturmayı derinleştiren polis, Bünyamin K'nin daha önce, Fatih Karagöz'ün yakınları tarafından elleri ve ayakları bağlanarak işkenceye maruz bırakıldığını ve güvenlik güçlerince kurtarıldığını tespit etti. Toplanan delillerin ardından polis, Bünyamin K. ile birlikte 8 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerden 7'si alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Bünyamin K; birlikte gazino işlettikleri Hürrem Uslu'nun, Fatih Karagöz'ü öldürüp, cesedini; halen yağma suçundan cezaevinde olan ağabeyi Abdullah ile birlikte Çumra ilçesindeki boş araziye gömdüklerini söyledi.

Ortağı Hürrem Uslu'nun, sürekli kendisini ''olayı anlatman halinde seni öldürürüm'' diye tehdit ettiğini iddia eden Bünyamin K, bu yüzden Uslu'yu öldürüp gömdüğünü anlattı.

Bünyamin K'nin, vicdanını rahatlatmak adına, Hürrem Uslu'nun kızını evlendirmek için ineğini sattığı, çocuklarına sürekli maddi destekte bulunduğu öğrenildi. Ayrıca zanlının, Uslu'yu arama çalışmalarına katıldığı, ailesini sürekli teselli ettiği belirtildi.

Zanlının ifadeleri doğrultusunda, Çumra ilçesine bağlı Apa beldesindeki arazide Hürrem Uslu'nun cesedi arandı. Kepçeyle yapılan kazıda, Uslu'ya ait kemikler bulundu. Öldürülen ikinci kişi olan Fatih Karagöz'ün gömüldüğü belirtilen Alibeyhüyüğü beldesindeki arazide yapılan kazı çalışmalarında ise bir sonuca ulaşılamadı.

Polisteki işlemleri tamamlanan zanlı, adliyeye sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öldürdüğü kişinin arama çalışmalarına katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN