Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 yıl sonra vişne bahçesinden çıkan sır

Giriş Tarihi: 7.4.2013

Rakibi olan iki gazino işletmecisini birer yıl arayla öldüren gazino patronu Kaya, vişne bahçesinde ilk kurbanının cesedini gösterdi

Konya Seydişehir'de 2003'de gazino işleten Fatih Karagöz (25) bir anda ortadan kayboldu, otomobili ise yakılmış halde bulundu. Polis, Karagöz'ün kaybolmasıyla ilgili olarak en son birlikte görüldüğü Bünyamin Kaya ve ortağı Hürrem Uslu'yu gözaltına aldı. Tutuklanan 2 kişi, 4 ay cezaevinde kaldıktan sonra delil yetersizliğinden beraat etti. 2004'de ise Uslu ortadan kayboldu. Uslu'nun otomobili ise Antalya'da terk edilmiş halde bulundu. İki olayın birbiri ile bağlantılı olduğunu düşünen polis, kaybolan 2 kişi ile birlikte en son görülen kişi olan Bünyamin Kaya'yı gözaltına aldı. Kaya ifadesinde Fatih Karagöz'ü ortağı olan Hürrem Uslu'nun öldürdüğünü, kendisinin ise gömdüğünü öne sürdü.

VİCDAN AZABINDAN KIZINI EVLENDİRDİ
Uslu'yu ise cezaevinde olan ağabeyi Abdullah Kaya ile birlikte öldürüp, gömdüklerini söyledi. Bünyamin Kaya, ortağı Uslu'yu Fatih Karagöz'ün ailesine gidip, onlarla barışma teklifinde bulunduğu için öldürdüklerini söyledi. Polis, Kaya'nın ifadesi doğrultusunda Çumra ilçesinde bir kiraz bahçesinde Fatih Karagöz'ün toprağa gömülü cesedine ulaştı. Uslu'nun cesedi ise henüz bulunamadı. Bünyamin Kaya sorgusunun ardından adliyeye sevk edilirken, başka bir suçtan cezaevinde olan ağabeyi Abdullah Kaya hakkında da 'kasten adam öldürme' suçundan sorgulama başlatıldı. Kaya, sağlık kontrolü sırasında gazetecilere, "Yiğitleri topraklar değil analar doğuruyor" dedi. Cinayetlerin ardından vicdan azabı çeken Kaya'nın, öldürdüğü ortağının kızının düğün masraflarını karşıladığı, ortağının kaybolduğu dönemde aile birlikte arama çalışmalarına katıldığı ortaya çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 yıl sonra vişne bahçesinden çıkan sır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN