Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birbirlerini suçlayan sevgililere müebbet

Kocasını öldürmekle suçlanan Hayriye Demir'e müebbet, sevgilisi Muhiddin Ok'a ise ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

Giriş Tarihi: 8.4.2013
İstanbul Beyoğlu'nda iki yıl önce cesedi kamyonet kasasında bulunan kocası Şeref Demir'i (35), sevgilisi Muhiddin Ok ile birlikte çorbasına ilaç atarak uyuttuktan sonra boğarak öldürmekle suçlanan Hayriye Demir'in (33) yargılandığı davanın karar duruşması yapıldı. Gözaltında cinayeti itiraf eden Demir, eşinin akrabası olan Muhiddin Ok (46) ile gönül ilişkisi olduğunu, kendisine verdiği hapı kocasının çorbasına koyduğuğu Ok'un uyuyan kocasını yastıkla boğarak öldürdüğünü anlatmıştı. Duruşmada kendisine iftira atıldığını öne süren Muhiddin Ok'un avukatı, müvekkilinin suçu işlediğine dair kesin bir delil bulunmadığını belirterek, "Adli tıp raporunda maktulün neden öldüğü belli değildir" dedi. Hayriye Demir ise "Madem öyle bir şey yok, Muhiddin neden bana 'Ben öldürdüm' dedi. Suçu kabul etmiyorum" diye konuştu.

'UYUŞTURUCU BULUNMADI'
Demir'in avukatı da "Müvekkilimin maktulün çorbasına uyuşturucu kattığı iddia ediliyor. Oysa maktulün kanında uyuşturucuya rastlanmadı. Müvekkilim korkuyla ve cehaletle ifade vermiştir. Bu ifadenin dışında delil bulunmamaktadır" dedi. Mahkeme heyeti sabıkasızlığını dikkate alarak Demir'i müebbet hapis cezasına çarptırırken, Ok'a indirim uygulamayarak ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birbirlerini suçlayan sevgililere müebbet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN