Bitkisel hayattaki eşinin elini 6 yıldır bırakmıyor

Giriş Tarihi: 8.4.2013

Doğum sonrası bitkisel hayata giren eşine, 6 yıldır evde bakan öğretmen Metin Güldalı: Hastanede verdiğim sözü tutuyorum. Nefes aldığı sürece yanında olacağım

Konya'da yaşayan Metin Güldalı, tüp bebek tedavisiyle ikiz bebeklerini dünyaya getirdikten sonra bitkisel hayata giren eşine, 6 yıldır evinde gözü gibi bakıyor. Bir okulda sosyal bilgiler öğretmenliği yapan Metin Güldalı, Meral Güldalı ile 2001 yılında evlendiğini, eşinin de kendisinin de ikinci evliliklerini gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Çocukları olmayınca tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmaya karar verdiklerini aktaran Güldalı, şöyle devam etti:

KALBİ DURDU
"İlk denemede sonuç alamadık. Tekrar denedik ve eşim ikiz bebeğe hamile kaldı. Hamilelik sürecinde bir problem yaşamadık. Fakat bebeklerden birini doğumdan 5 gün sonra kalp kapakçığı oluşmadığı için kaybettik. Eşim, onun üzüntüsü ve ameliyatın getirmiş olduğu sıkıntılar sonrasında kendini toparlayamadı. Ameliyat yerindeki enfeksiyondan dolayı hastaneye yattı. Taburcu olacağı gün uykudayken kalbi durdu. Müdahale edildi ve geri döndürüldü. Fakat bir türlü kendini toparlayamadı. Bir yıl kadar yoğun bakımda kaldıktan sonra yapılabilecek bir şey olmadığını söyleyip taburcu ettiler. 2007'den beri evde bakıyorum."

TABİATI Dİ NLETİYOR

Metin Güldalı, her sabah 06.30 sıralarında uyandığını, ilk 2 saatinin eşinin altını temizlemek, mamasını vermek, kollarını hareket ettirmek, sırtını havalandırmak ve yemeğini vermekle geçtiğini dile getirdi. Vefalı eş sözlerini şöyle tamamladı: "Bu tür hastalardan şanslı olanın öldüğünü, şansız olanın yaşadığını söylediler. Nefes aldığı müddetçe Allah'tan ümit kesilmez. Ben eşime hastanedeyken bir söz verdim. Nefes aldığı sürece yanında olacağım ve nefes almasına yardım edeceğim. Eşimin hayattan kopmaması için ona kuş, orman, su, fırtına ve dalga sesi dinletiyorum. TV izletiyorum. Hastaneden çıktığımız günden bu yana verdiğim ilaç ve bitkisel çayların tamamını da saati saatine bir deftere yazdım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitkisel hayattaki eşinin elini 6 yıldır bırakmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN