Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köpekleri zehirlenince gözyaşlarını tutamadı

Giriş Tarihi: 9.4.2013

Terme'de, bir gecede 10 köpeği zehirleyip öldürdüler. İki köpeğinin cansız yattığını gören 5 yaşındaki Erdal, "Şimdi bizi kim koruyacak?" diye ağladı

Samsun Terme'ye bağlı Bazlamaç beldesinde bir gecede 10 köpeğin zehirlenerek öldürülmesi belde halkını isyan ettirdi. Pamuk ve Karabaş adlı köpeklerinin cansız yattığını gören 5 yaşındaki Erdal ise gözyaşlarını tutamadı. Bazlamaç'ta yaşayanlar sabah kalktıklarında köpeklerinin zehirli etle öldürüldüğünü gördü. 3 yıl önce de yine böyle bir olayla karşılaştıklarını söyleyen Recai Akbulut, "Yine köydeki bütün köpekleri bir gecede zehirleyerek öldürdüler. Bir gün sonra da köydeki evlerde hırsızlık oldu. Biz burada köpeklerimiz sayesinde, kapılarımızı kilitlemeden yatıyoruz. Korkumuz yine bu tür hırsızlıkların yapılması. Bunun için jandarmaya gidip şikâyetçi olduk" dedi.

HIRSIZLIK ŞÜPHESİ

Köylüler önce belediyeden şüphelendiklerini ancak daha sonra olayı belediye yetkililerinin yapmadığını öğrendiklerini söylediler. Köylüler, "Bu köpeklerin hepsi sahipli. Başıboş köpek değiller. Biz hırsızlık olaylarından şüpheleniyoruz. 10 tane köpek öldü. Dolaşmak için gidip, geri dönmeyen köpekler de var. Onlar da kim bilir nerede ölüp kaldılar" dediler. Zehirlenen köpekler arasında 5 yaşındaki Erdal Acar'ın Pamuk ve Karabaş adlı köpekleri de var. Köpeklerinin öldüğünü gören küçük çocuk gözyaşlarını tutamadı. Ölen köpeklerinin başından ayrılmayan ve üzüntülü halde onlara bakan küçük çocuk, "Benim köpeklerimi neden öldürdüler. O bizi kötü insanlardan koruyordu. Şimdi bizi kim koruyacak. Hem ben onlarla sürekli oyun oynuyordum. Onları çok özleyeceğim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köpekleri zehirlenince gözyaşlarını tutamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN