'Dünyaya çalışmaya mı geldik?'

Yunan Ataşe Stavros Yolcuoğlu, yaşam felsefesini "Zaten 70 bilemediniz 80 yıl yaşarım. Bankacılara mı çalışacağım? Boğaz'da kahve içmenin keyfi nerede var?" diye anlattı

Giriş Tarihi: 12.4.2013
Okan Üniversitesi'nde düzenlenen "Dünya Kültürleri dersi"nde öğrencilerle bir araya gelen Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Eğitim-Kültür Ataşesi Stavros Yolcuoğlu, yaşam felsefesini anlattı.

'DEDEM SAMSUNLU'
Yolcuoğlu, "Biz bu dünyaya çalışmak için mi geldik? Zaten 60-70, bilemediniz 80 yıl yaşayacağız. Almanlar bize tembel diyorlar, onlar 330 gün çalışıp 30 gün bize tatile geliyorlar. Ben bankacılara mı çalışacağım ki? Bir Türk arkadaşımla Boğaz'da kahve içmenin keyfi nerede var?" dedi. Soyadının mübadelede göç eden Samsunlu dedesinden geldiğini söyleyen Stavros Yolcuoğlu, Yunanlılar olarak grev ve yürüyüş yapmayı sevdiklerini belirterek "Kenan Evren 12 Eylül darbesini yaptığında 120 bin kişi Yunanistan'da yürümüştü. Yunanistan için demokrasi temeldir" diye konuştu. Yolcuoğlu ile birlikte Okan Üniversitesi'ni ziyarete gelen Zapyon Rum Lisesi öğrencilerinin Dünya Kültürleri Dersi ders öncesinde yaptıkları sirtaki gösterisi de renkli görüntülerin yaşanmasına neden oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dünyaya çalışmaya mı geldik?'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN