Emekli olduğu gün vefat etti

Giriş Tarihi: 12.4.2013 15:54

Eskişehir'de yangın gözetleme kulesinde elinde dürbün ormandaki yangın olaylarını takip eden Ayşe Yalçın, emekliliğini hak ettiği gün vefat etti.

Emeklilik dilekçesini şefliğe verdikten sonra eşiyle misafirliği geden Yalçın, akrabalarıyla birlikte yediği yemeğin ardından geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Eskişehir'de ormanların 'Güler yüzlü Ayşe bacısı' olarak tanınan Ayşe Yalçın, cenaze törenin ardından Saracakaya'da toprağa verildi.

Ayşe Yalçın ( 50 ), 21 yıl önce eşi Mehmet Yalçın ile birlikte Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesi Karlık Orman yangın gözetleme kulesinde bölgedeki ormanlardaki yangın olaylarını takip etmek için işe başladı. Yıllardır Sarıcakaya bölgesindeki ormanlardaki yangın olaylarını dürbünle takip eden Ayşe Yalçın, emekliliğinin dolması üzerine önceki gün bağlı bulunduğu Orman Şefliği'ne başvurdu. Dilekçeyle yaptığı başvuruyla emekliğinin isteyen Ayşe Yalçın'ın bu talebi Sarıcakaya Orman Şefliği'nce kabul edildi. Başvurusu kabul edilen Ayşe Yalçın, bu sevinçli haber üzerine eşi Mehmet Yalçın ile birlikte ilçeden Eskişehir'deki akrabalarına ziyarete gitti. Akrabalarıyla birlikte akşam yemeği yiyen ve çevresinde ormanların 'güler yüzlü Ayşe bacısı' olarak tanınan Ayşe Yalçın, daha sonra otururken rahatsızlandı. Bunun üzerine hemen 112 Sağlık Ekipleri eve çağrıldı. Kısa sürede gelen 112 Ekipleri Ayşe Yalçın, müdahalede bulundu. Ancak Yalçın tüm müdahaleye rağmen geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği belirledi.

Emeklilik dilekçesini verdiği gün, misafir olduğu evde kalp krizi geçiren Ayşe Yalçın, Sarıcakaya ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye Çatacık Orman İşletme Müdürü Akın Akman ve Öz Orman İş Sendikası Başkanı Abdurrahim Cerit ile mesai arkadaşları katıldı. Yalçın, kılınan namazın ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekli olduğu gün vefat etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN