Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisten biber gazı uyarısı

Samsun'da önceki gün karşıt görüşlü üniversitelilerin kavgasına müdahale eden polis, biber gazı kullanmadan önce astım, şeker, tansiyon ve kalbi olanların kenara çekilmesi için uyarı yaptı. Gözaltına alınan 42 öğrenci serbest bırakıldı

Giriş Tarihi: 13.4.2013
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kurupelit Yerleşkesi'deki Eğitim Fakültesi önünde önceki gün bir grup öğrenci imza toplamak için, "Türksüz Anadolu ve Türksüz Anayasa İstemiyoruz" pankartının bulunduğu bir stant açtı. Buna tepki gösteren 40 kişilik karşıt görüşlü öğrenci grubu, standa taş ve soda şişeleri attı. Bazı öğrencilerin yaralandığı olay yerine çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Öğrencilere megafonla dağılmalarını söyleyen Samsun Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Güvenç Erdoğan, uyarının dikkate alınmaması üzerine "İçinizde astım ve şeker hastası, tansiyonu ve kalbi olanlar kenara çekilsin" diye anons yaptı. Öğrencilerden bazıları "Niye, diğerlerine ne yapacaksınız" diye seslendi. Polis, kavga eden gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

BİR POLİS YARALANDI

Olaylar sırasında bir polis kolundan yaralandı. Kantinden çıkmayan öğrenciler masa, sandalye fırlatınca güvenlik güçleri, camı kırarak içeri gaz bombası attı. Gazdan etkilenen öğrenciler ve öğretim üyeleri ambulansla OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Üniversitede gerginlik dün de devam etti. Bir grup öğrenci basın açıklaması yaparken, diğer grup ise Cuma Namazı'ndan sonra yürüdü. Gruplar daha sonra olaysız dağıldı. Önceki günkü olaylarda gözaltına alınan 12'si kız 42 öğrenci, emniyetteki işlemlerinin ardından savcının talimatıyla serbest bırakıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisten biber gazı uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN