Hollywood usulü cinayet planı

Giriş Tarihi: 14.4.2013

Ali Bilgili kendisinden ayrılan sevgilisi Fatma Topaç'ı yakın arkadaşına vurdurttu. Olaya intihar süsü vermek için Topaç'ın cesedini hastaneye taşıyan Bilgili tutuklandı

Hollywood gerilim filmlerini aratmayan bir cinayet olayı, İstanbul cinayet masası dedektiflerin titiz çalışmasıyla aydınlatıldı. Geçtiğimiz yıl sevgilisi Ali Bilgili'nin evinde ölü bulunan ancak 22 yaşındaki Fatma Topaç'ın, korkunç bir planla öldürüldüğü ortaya çıktı. Bilgili, yakın arkadaşı Mahmut Eryakşi ile birlikte evdeyken, plana göre günlerdir görüşmediği ve kendisinden ayrılarak yeni bir hayat kuran Topaç'ı barışma bahanesiyle evine çağırdı. Burada kendisine ait kuru sıkıdan bozma bilye mermi atan silahı Eryakşi'ye verip, sevgilisini göğsünden vurdurttu. Genç kızın ölmesini izleyen ikili, daha sonra evden çıktı.

HASTANEYE KENDİSİ GÖTÜRDÜ
Olay sonrası annesi Zive Bilgili'yi, Eryakşi'nin arabasıyla mezarlık ziyaretine götüren Bilgili iki saat sonra eve geri döndü. Sevgilisini kendisine ait silahla intihar etmiş gibi yapıp, hastaneye kaldırdı. Bu sırada apartmanda oturan diğer akrabalarını da senaryoya dâhil edip, Topaç'ın intihar ettiğini söyledi. Ddedektifler Bilgili'nin senaryosunu inandırıcı bulmadı. İddianameye göre Bilgili, kendisinden 10 yaş küçük sevgilisi Fatma Topaç'ı tasarlayarak arkadaşı Mahmut Eryakşi'ye öldürttü. Savcı, Ali Bilgili'nin ağırlaştırılmış müebbet, Mahmut Eryakşi'nin ise müebbet hapis cezasıyla yargılanmasını talep etti.

TELEFON SİNYALİ
Olay sonrası polis ve savcılığa verdiği ifadelerde sevgilisinin intihar ettiği yalanı ortaya atan Ali Bilgili, adli makamları sadece üç ay kandırabildi. Cinayet masası dedektifleri olay sonrası Mahmut Eryakşi, Ali Bilgili ve Fatma Topaç'ın hem olay günü hem de öncesine ait telefonlarının HTS raporlarını inceledi. Saniye saniye konum ve yer bilgisi yer alan raporlar sayesinde, ifadelerinde birlikte olmadıklarını söyleyen Eryakşi ve Bilgili'nin yan yana oldukları anlaşıldı.

SİLAHIN YERİ DEĞİŞTİ
Olay yerinde inceleme yapan cinayet masası dedektifleri, Fatma Topaç'ın cesedinin bulunduğu yer ile olay sonrası silahın bulunduğu yerin farklı olduğunu belirledi. Parmak ve barut izi arayan dedektifler, silahta parmak izi bulamadı. Durumdan şüphelenilerek Ali, Mahmut ve Fatma'nın kıyafetlerinde barut izi aradı. Aranan iz ne olması gerektiği gibi Fatma'nın, ne de sevgisi Ali Bilgili'nin kıyafetlerinde bulunamadı. Barut izi Ali Bilgili'nin çocukluk arkadaşı Mahmut Eryakşi'nin kıyafetinde bulundu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollywood usulü cinayet planı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN