Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 ile kuvvetli !

Meteoroloji, Antalya, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar ve Burdur'a kuvvetli nda bulundu.

Giriş Tarihi: 15.4.2013 07:41 Güncelleme Tarihi: 15.4.2013 10:26
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların bugün akşam saatlerine kadar Antalya'da çok kuvvetli, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar ve Burdur illerinde kuvvetli olmasının beklendiğini bildirdi. Meteoroloji, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiğini duyurdu.HAVA SICAKLIĞI: Yağışla birlikte iç ve batı bölgelerde 4 ila 8 derece azalacağı, doğu kesimlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Antalya çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olmak üzere, Denizli, Muğla, Burdur, Mersin, Adana, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb. ) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:
Rüzgarın; Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) esmesi beklendiğinen yaşanabilecek olumsuzluklara (Çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb. ) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Denizli, Muğla ve Afyonkarahisar çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olmak üzere, Burdur, Mersin ve Adana çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Ankara ve Eskişehir çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile zamanla Artvin dışında bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde Bayburt çevrelerinin karla karışık yağmur, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, Ardahan, Kars, Ağrı ve Iğdır dışında bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde Erzurum ve Van çevrelerinin karla karışık yağmur, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeyi ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 ile kuvvetli yağış uyarısı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN