Kasadan Dalan'ın altınları da çalındı

Bankadaki görevlinin kiralık kasalarını boşalttığı 5 müşteri arasında Bedrettin Dalan'ın kurucusu olduğu İSTEK Vakfı da bulunuyor. Kasada 388 altın, 200 gümüş hatıra parası olduğu açıklandı

Giriş Tarihi: 15.4.2013
İstanbul Sirkeci'de 5 müşteriye ait kiralık kasaların boşaltıldığı bankada, Ergenekon firarisi Bedrettin Dalan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde bastırıp bir kısmını İSTEK Vakfı'na bağışladığı altın ve gümüş hatıra paraları da çalındı. Hırsızlık olayı, banka yetkililerinin tadilat nedeniyle müşterilerden Ayşe B.'yi (62) şubeye davet etmesiyle ortaya çıktı. Şubat ayında bankaya giden Ayşe B. 500 bin lira değerindeki ziynet eşyalarını sakladığı kasanın boş olduğunu görünce bankaya dava açtı. Yapılan incelemelerde aralarında İSTEK Vakfı'nın bulunduğu dört müşterinin daha kasalarının boşaltıldığı belirlendi. Bedrettin Dalan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde hayata geçirdiği "Büyük İstanbul Çevre Koruma Projesi"ninin anısına Darphane'de "1988 Mavi Haliç" ibaresiyle 500 altın hatıra para ile binlerce gümüş para bastırdığı ve bunların bir bölümünü vakfa bağışladığı ortaya çıktı. Kiralık kasada tutulan 388 altın ve 200 gümüş hatıra parasının çalındığını iddia eden İSTEK Vakfı da şikâyetçi oldu.

KAMERA AÇILARINI BOZDU

Bankanın kamera kayıtlarını inceleyen polis, kasaları boşalttığı iddia edilen isme kısa sürede ulaştı. Bankada güvenlik görevlisi olarak çalışan M.Y.'nin öğle tatili ve mesai bitiminden sonra kiralık kasa müşterilerinin evraklarının bulunduğu dosyaları incelediği ve müdürün odasına girip kameraları devre dışı bıraktığı, yetkisnin olmadığı odalara girip çıktığı ve kamera açılarını değiştirdiği saptandı. Suçlamaları reddeden M.Y., tutuklandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kasadan Dalan'ın altınları da çalındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN