Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Albüm çöpe gidince sözleşmeyi feshetti

Üç albümlük kontrat yaptığı halde sadece tek albüm çıkarmakla suçlanan Nükhet Duru kendini savundu: İlkinin tanıtımını iyi yapamayıp beni zarara uğrattınız

Giriş Tarihi: 16.4.2013
Avrupa Müzik Yapım Prodüksiyon Şirketi, üç albüm çalışması için sözleşme imzaladığı sanatçı Nükhet Duru'dan şikâyetçi oldu. Firma, birinci albümden sonra sözleşmeyi feshederek ikinci ve üçüncü albümü yapmaktan vazgeçmekle suçladığı ünlü şarkıcıya İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde dava açtı. Davacı şirketin avukatı Adnan Ekşioğlu, dava dilekçesinde Duru'ya ulaşamadıklarını belirterek "Davalı cayma hakkını kullanamaz. Sözleşmede eğer ikinci ve üçüncü albüm, sözleşmede belirtilen sürede tamamlanamazsa yapımcı şirketin talebi halinde sanatçının tamamlamadığı her bir albüm için sözleşme birer yıl uzayacaktır hükmü yer almaktadır" dedi.

'MASRAFLARI ÖDEMEDİLER'
Aleyhte açılan davaya cevap veren ve davanın reddini isteyen Duru'nun avukatı Duygu Bostancı ise dilekçede şu görüşlere yer verdi: "İlk albümün bütün masraflarını Duru ödemiştir. Davacının bir klip masrafını dahi karşılayamaması, albümün ve klibin tanıtımını televizyonlarda yeterli sürede yayınlatamaması, menajerlik yükümlülüklerini yerine getirememesi gibi nedenlerle ilk albümü bir bakıma çöpe atarak Duru'yu zarara uğratmıştır. Bundan dolayı sözleşme haklı olarak feshedilmiştir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Albüm çöpe gidince sözleşmeyi feshetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN