Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meteoroloji’den kritik uyarı!

Giriş Tarihi: 16.4.2013 06:54 Güncelleme Tarihi: 16.4.2013 10:40

Yurt genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışlar Kıyı Ege dışında tüm bölgelerde etkili olacak. Hava sıcaklığı yağışla birlikte doğu bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacak.Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Kıyı Ege dışında tüm bölgelerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Erzurum, Ağrı, Kars, Şırnak, Hakkari ve Adıyaman çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı yağışla birlikte doğu bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik beklenmiyor.KUVVETLİ YAĞIŞ

Yağışların; Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Erzurum, Ağrı, Kars, Şırnak, Hakkari ve Adıyaman çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğine dikkat çeken Meteoroloji, ani sel, su baskını, heyelan, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

KUVVETLİ RÜZGAR

Meteoroloji, rüzgarın, Marmara ve Kıyı Ege'da kuzey ve kuzeydoğu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da vatandaşları uyardı.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bölgenin batısı ile Hakkari, Şırnak, Ağrı, Erzurum ve Kars çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin güneydoğusunda güneyli yönlerden (40-60 km/saat) kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji’den kritik uyarı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN