Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahkemede şoke eden ifade

Giriş Tarihi: 16.4.2013 15:41 Güncelleme Tarihi: 16.4.2013 17:11

davasında tanık olarak dinlenen , sanıklardan uyuşturucu almadığını söyledi. Türkiye'de sadece bir kez esrar içtiğini belirten Kozanoğlu, ABD'de doktor tavsiyesi ile tedavi amaçlı uyuşturucu kullandığını anlattı.

, 19 sanığın ' ticareti yapmak' ile suçlandığı davada tanık sıfatıyla ifade verdi. İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya 6 tutuklu sanık getirildi. Duruşmaya 5 de tutuksuz sanık katıldı.Gelen evrakları okuyan Mahkeme Başkanı Ali Alçık, hakkında zorlu getirilme kararı bulunan tanık Manken Ayşe Hatun Önal'ın duruşmaya katılmadığını tutanağa geçirdi.

Daha sonra Manken Yasemin Kozanoğlu tanık olarak dinlendi. Soruşturma döneminde savcılık tarafından şüpheli sıfatıyla ifadesi alınan, ancak hakkında takipsizlik kararı verilen Kozanoğlu, sanıklardan Kerem Gazioğlu, Necmi Çakır ile Ali Rıza Kantarcı'yı tanıdığını belirtti. Kendisinin ev almasına bu kişilerin yardım ettiğini belirten Kozanoğlu, "Ali Rıza Kantarcı'nın ailesini de tanıyorum. Ben kendilerinden uyuşturucu almadım. Üzerimde büyük bir yük var. Çünkü bu insanlar 1.5 senedir tutuklu ve bana uyuşturucu satmakla da suçlanıyorlar. Ali Rıza'nın annesi gelip sürekli ağlıyor. Annemde bana kızıyor." dedi.

Telefon görüşmelerinin yanlış yorumlandığını savunan Kozanoğlu, "Mesela ben bir konuşmamızda yaptığım yemekte kullanmak için sarımsak istiyorum. Bu sarımsağın uyuşturucu olduğu belirtiliyor. Keşke o güne dönebilsek de markete sorsak. Ben böyle bir şey yapmadım." diye konuştu.

Mahkeme başkanının, "Uyuşturucu kullandınız mı?" sorusuna Kozanoğlu, "ABD de doktor tavsiyesi ile kullandım. ABD'de bazı hastalıkların tedavisinde uyuşturucu kullanılıyor. Doktor verdiği için orada içtim. Türkiye'de de bir kere ot içtim. Tanımadığım bir kişi, benim bulunduğum bir ortama geldi. O içerken ben de içtim." şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkemede şoke eden ifade
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN