Gözler, 5 dakikada 20 yaş gençleşebilir

Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu, "50-60 yaşındaki insanlar lazerle 20'li yaşlardaki görme yetilerine kavuşabilir" dedi ve ekledi: "12 dereceye kadar miyop, 7 dereceye kadar astigmat ve 6 dereceye kadar hipermetrop sıfırlanabilir"

Giriş Tarihi: 17.4.2013
Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu, göz sağlığını korumaya yönelik reçetesini hazırladı. Gözden alzheimer ve MS dahil 50'ye yakın hastalığın teşhis edilerek korunabileceğini vurgulayan Prof. Dr. Bahçecioğlu, şunları söyledi:

OKUMA GÖZLÜĞÜNE SON

40'lı yaşlarda ihtiyaç duyulan okuma gözlüğünden artık kurtulmak mümkün. 50-60 yaşındaki kişiler, lazer ile 20'li yaşlardaki görmeye dakikalar içinde kavuşabilirler. Lazer dakikalar içinde gözü 20 yaş birden gençleştirir. Lazer ameliyatları ile 12 derece miyobunuz, 7 dereceye kadar astigmatınız ve 6 dereceye kadar hipermetrobunuz sıfırlanabilir.

5 DAKİKADA CHECK-UP

Basit bir göz muayenesinin vücut için genel check-up değerinde olduğunu bilin. Beş dakikalık bir göze check-up'ı, göz hastalıkları dışında; gizli kalmış diyabet, hipertansiyon, her türlü damar hastalıkları, beyin tümörleri, guatr, MS ve karaciğer hastalıklarını, başka hiçbir alete gerek duymadan saptayabiliyoruz. Bu, bir dakikalık göz muayenesi ile yapılabilir. Beyindeki hastalıklar da, göz sinirindeki değişiklikler ile hastada henüz hiç şikâyet yokken, göz doktoru tarafından teşhis edilebilir. Şikâyeti yokken, tansiyonunun yüksek olduğunu ya da şeker hastalığını klasik bir göz muayenesinde belirleyebiliyoruz.

İLK DOKTOR İÇİN 2 YAŞI GEÇİRME
Çocuklarınızın göz check-up'ına 3 yaşında başlayın. Çünkü çocukların görmesi 3 yaşında yüzde yüze ulaşır. Bütün çocuklar göz hekimi tarafından en az bir kez görülmelidir. Çünkü hipermetropi ve miyopi gibi bir kırma kusurunun varlığı ancak muayene ile ortaya çıkabilir. Çocuğunuz bilgisayar karşısında 10-15 dakikadan çok kalamıyor, ekrana bakarken gözü kayıyor veya kızarıyor, başı ağrıyorsa ve kitap okuyamıyorsa hiç vakit kaybetmeden bir göz doktoruna başvurmanızda yarar var. Göz tembelliği için son nokta 7 yaştır. Çünkü göz tansiyonu (Glokom), çıplak gözle anlaşılmaz ve hiçbir belirti vermez. Bu nedenle mutlaka periyodik olarak gözlerinizi hekim kontrolünden geçirin. Tedavi edilemezse körlüğe sebep olan glokom, sessiz ve yavaş ilerler ve maalesef geri dönüşümü olmuyor. Biz glokom tanısını yalnızca detaylı bir göz muayenesi yaparak koyabiliriz. Kısacası erken teşhis, yeterli ve etkin tedavi için lütfen gözlerinizi muayene ettirin.

GÜNEŞ SARI NOKTAYI TETİKLER
'Sarı Nokta' için 40 yaşından sonra düzenli göz kontrolüne gidilmesi gerekir. Sarı Nokta hastalığında erken tanı çok önemlidir. Çünkü yüzde yüz görme kaybı olduktan sonra maalesef tedavilerimiz işe yaramıyor. Güneş ışığına uzun süre maruz kalmak, Sarı Nokta hastalığını tetikler. Yüksek kolesterolü ve yüksek tansiyonu olanlarda bu hastalığa daha fazla rastlıyoruz. Sarı Nokta hastalığına yakalanmamak için yeni yılda; A, C ve E vitaminleri ile çinko ve bakır mineralleri içeren besinleri bolca tüketmeyi ihmal etmeyin.

ARKADAŞINA GÖNDER
Gözler, 5 dakikada 20 yaş gençleşebilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN