Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuvvetli yağış uyarısı!

Akdeniz Bölgesi genelinde devam eden yağışların Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay'da kuvvetli olması bekleniyor.

Giriş Tarihi: 19.4.2013 07:36 Güncelleme Tarihi: 19.4.2013 11:37
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Akdeniz Bölgesi genelinde devam eden sağanak ve gökgürütlülü sağanak yağışların, Orta ve Doğu Akdeniz'de etkisini arttırarak Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş il merkezi ve Andırın, Türkoğlu ilçeleri ile Hatay'ın Samandağ, Yayladağ, İskenderun, Dörtyol ve Erzin ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji, yerel su baskını, yerel dolu yağışı, deniz üzerinde su hortumu riski, yıldırım, yağış anında kısa süreli kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksama gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli olunması gerektiğini vurguladı. Yağışların etkisini yarın sabah saatlerine kadar sürdürmesi tahmin ediliyor.Hava sıcaklığının, kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artması beklenirken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

KUVVETLİ RÜZGAR

Meteoroloji, rüzgarın Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğine dikkat çekerken, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da vatandaşları uyardı.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul, akşam saatlerinden itibaren Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, güney kesimlerinin (Aydın, Muğla, Denizli, Uşak, Afyon) aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla ile Denizli'nin güney çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğu kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Zonguldak, Düzce ve Bartın çevrelerinin kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Tokat çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin zamanla aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuvvetli yağış uyarısı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN