Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmam, kadın kaçırdı kocası camiyi bastı

Aydın'da köy imamı, Facebook'ta tanıştığı iki çocuk annesi bir kadını kaçırarak görev yaptığı camide sakladı. Öfkeli koca, cuma hutbesi okunurken camiyi bastı

Akıllara durgunluk veren olay, Aydın'ın Dalama beldesi Karahayıt köyünde geçen hafta cuma günü yaşandı... Yaklaşık 4 ay önce geçici görevlendirmeyle köye atanan imam M.Ö., Facebook'tan tanıştığı Aydın merkezde yaşayan evli kadını kaçmaya ikna etti. İkili 9 Nisan Salı günü kaçarak, imamın görev yaptığı camiye gizlendi. Eşinin izini süren koca, geçen cuma namazı saatinde köy camisine gelerek, "Karımı kaçıran imam nerede?" diye bağırmaya başladı. Herkes büyük şok yaşarken hutbe okuyan imamın üzerine yürüyen koca, "Bu şerefsiz eşimi kaçırıp, iki çocuğumu yetim bıraktı. Bunun arkasında saf tutulmaz. Bunun kıldırdığı namaz da kabul olmaz" dedi.

VALİLİK SORUŞTURMA AÇTI
İmam M.Ö. izinli olduğu için o gün camide görevli olan diğer imam Mustafa Şahin ve cemaat, ilk şoku atlattıktan sonra öfkeli kocaya durumu anlatarak sakinleştirmeye çalıştı. M.Ö. ile karısının köyde olmadığını öğrenen öfkeli koca, aracına binerek köyden ayrıldı. Olay günü izinli olan imamın, o günden sonra ortadan kaybolduğu belirlendi. İmamın, kaçırdığı evli kadını camide sakladığının ortaya çıkması üzerine cemaat isyan etti. Köy muhtarı Mehmet Erdem, cemaatin camiden soğuduğunu belirterek imamın görevden alınması için müftülük ve Diyanet'e başvurduklarını söyledi. Skandalın ortaya çıkması üzerine Aydın Valiliği'nin talimatıyla İl Müftülüğü de imam M.Ö. hakkında soruşturma başlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmam, kadın kaçırdı kocası camiyi bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN