Kıyafetleri ile dalga geçilince okulu bıraktı

Giriş Tarihi: 20.4.2013 17:17 Güncelleme Tarihi: 20.4.2013 23:04

'un Tekkeköy ilçesinde bir barakada babaannesi ve dedesiyle yaşayan 9 yaşındaki Özgür B., arkadaşlarının kıyafetleriyle dalga geçmesi nedeniyle okula gitmiyor.

'un Tekkeköy ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde bir barakada, babaannesi Nurten İşçi (58) ve dedesi Ahmet İşçi (60) ile birlikte yaşayan Özgür B. (9), babasını 3 aylıkken kaybettiğini, annesi tarafından da terk edildiğini anlattı. Tekkeköy-Kerimbey İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Özgür B., sınıf arkadaşları üzerinde yeni kıyafet olmamasından dolayı alay ettikleri için 1.5 aydır okula gitmediğini belirterek, "Arkadaşlarım elbisem yırtık diye benimle dalga geçiyor. Ben de okula gitmedim. Hurda toplayıp satıyoruz. Ondan dolayı 1,5 aydır okula gitmiyorum" şeklinde konuştu.
Son 4 yıldır naylon brandalarla yaptıkları barakada yaşam mücadelesi veren aile geçimini kağıt ve hurda toplayarak sağlarken, babaanne Nurten İşçi ve dede Ahmet İşçi durumlarının çok zor olduğunu ve yetkililerden yardım beklediklerini belirtti. İşçi çifti, "Biz çok zor durumdayız. Torunumuz 3 aylıkken yetim kaldı. Ona ve kendimize zor bakıyoruz. Bizim geleceğimiz bitti, onun geleceği var. Kıyafetleri olmadığı için arkadaşlarından utanıyor ve okula gitmiyor" dedi.

Bakan olaya el koydu

Şahin, kirli ve eski kıyafetlerle okula gittiği için arkadaşlarının alay etmesi üzerine okula gitmeyen Özgür B. ile ilgili olarak il müdürünü, gerekli girişimleri başlatması için görevlendirdiğini açıkladı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Samsun'un Tekkeköy ilçesinde 58 yaşındaki Nurten ve 60 yaşındaki Ahmet İşçi çiftinin torunları 9 yaşındaki Özgür B. ile birlikte 4 yıldır naylon brandalarla yaptıkları derme çatma barkada yaşam mücadelesi vermesine sessiz kalmayarak duruma el koydu.

Kağıt toplayarak geçimlerini sağlayan aile fertlerinden 9 yaşındaki Özgür B.'nin kirli ve eski kıyafetlerle okula gittiği için arkadaşlarının alay etmesi üzerine 1.5 aydır okula gitmemesi üzerine harekete geçen Şahin, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada, Özgür'le ilgili olarak il müdürünü, gerekli girişimleri başlatması için görevlendirdiğini ve Özgür'ün okuldan kopmaması için konuyu değerlendirip, gerekenleri yapacaklarını söyledi.

Şahin, "İhtiyacı olana yardım edebilecek güçlü sosyal yardımlaşma sistemimiz hiçbir çocuğumuzun sıkıntı çekmemesi için çalışıyor" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıyafetleri ile dalga geçilince okulu bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN