adamın yeteneği şaşırtıyor

'da yaşayan Gülhan Tomruk, günün her anında saate bakmadan saatin kaç olduğunu bilebiliyor.

Giriş Tarihi: 20.4.2013 14:43
Gülhan Tomruk'un (40) ilginç yeteneği görenleri hayrete düşürüyor. Kentte "Saatçi Gülhan" lakabıyla tanınan Tomruk, günün herhangi bir anında, saate bakmadan saatin dakikası dakikasına söyleyebiliyor. Tomruk, ilginç yeteneğinin vatandaşlar tarafından tesadüfen fark edildiğini ve dilden dile yayılarak kentin tamamı tarafından benimsendiğini kaydetti.40 yıllık hayatı boyunca hiç saat kullanmadığını ifade eden Tomruk, yoldan geçen tanımadığı insanların dahi bu özelliği nedeniyle kendisi ile sohbet etmesinden mutluluk duyduğunu belirtti.

Tomruk'un ilginç yeteneğinin kendisini şaşırttığını ifade eden üniversite öğrencisi Ali Duman da Tomruk'u ilk tanıdığında yeteneğine inanamadığını belirterek, "Okula yeni başladığımda arkadaşlar Gülhan'dan çok söz ettiler. Hemen yanına gittim. Saati sordum ve bir yere bakmadan dakikası dakikasına söyledi. Çok şaşırdım. olmasına karşın böyle bir yeteneğinin olması beni hayrete düşürdü" ifadelerini kullandı.

'da uzun yıllar esnaflık yapan Ahmet Ulusoy ise, 'Ne zaman sorsak saati hemen bilir. Aklı bir saat gibi işliyor. Biz artık ona 'Saatçi Gülhan' diyoruz. Çünkü onun olduğu yerde saate ihtiyaç duymuyoruz' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zihinsel engelli adamın yeteneği şaşırtıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN