Özbek şarkıcı için haksız fesih davası

Giriş Tarihi: 21.4.2013

Sunucu Şafak Karaman'ın müzik şirketi sözleşmeye uymadığı gerekçesiyle Özbek şarkıcı Yıldız Usmanova'ya haksız fesih davası açtı. Usmanova'nın avukatı: Kölelik sözleşmesi imzalatmışlar...

Sunucu ve Vj Şafak Karaman'ın sahibi olduğu müzik şirketi kendileriyle yaptıkları sözleşmeyi tek taraflı olarak fesheden Özbek sanatçı Yıldız Usmanova'ya haksız fesih suçlamasıyla 250 bin lira maddi ve manevi tazminat davası açtı. 'Şafak Karaman Film Müzik Yapım' şirketi sanatçının Türkiye'de çıkardığı iki albümün de tutmadığını ve bu yüzden Usmanova'nın ülkesine döndüğünü iddia ederek İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde iki yıl önce 1 milyon dolarlık cezai şart parası istemli tazminat davası açmıştı.

'PARTİ PARASINI ÖDEDİK'
Dosyaya haksız sözleşme feshinden doğan maddi ve manevi tazminat talebini de ekleyen şirket "Kız Kulesi'ndeki doğum günü partisinin masrafları bile müvekkil şirket tarafımdan ödendi. Daha önce tanınmayan bir sanatçı olan Usmanova'nın bizim sayesinde yıldızı parladı. 1 milyon dolarlık cezai şart parasını saklı tutuyoruz. Şimdilik haksız sözleşmenin feshi nedeniyle 250 bin lira maddi ve manevi tazminat talep ediyoruz" dedi. Davalı Usmanova'nın avukatı cevap dilekçesinde, "Müvekkilime dil ve alfabeyi bilmemesinden yararlanarak kölelik sözleşmesi imzalatılmıştır. Karaman, müvekkilim sayesinde para kazanmıştır. Sıradan bir sanatçı değil, binlerce bestesi vardır. Müvekkil Özbek olup Türkçe değil Özbekçe-Rusça konuşmakta ve Kiril alfabesi bilmektedir. Davacı Rusça sözleşme düzenleyeceğini söylemesine rağmen Türkçe sözleşme düzenlemiştir. Davacı, telif hakları paraları ile ilgili müvekkile hiçbir makbuz vermemiştir." denildi. Dava süreci devam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özbek şarkıcı için haksız fesih davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN