Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cinayet nedeni koltuk sevdası

Giriş Tarihi: 22.4.2013

Hacılar Belediye Başkanı'nın "husumet" nedeniyle öldürülmediği, meclis üyelerinin koltuğu ele geçirmek amacıyla tam üç kez kiralık katil tuttuğu ortaya çıktı. Yargıtay sanıklara ağır müebbet istedi

Kırıkkale Hacılar Belediyesi Meclis üyesi Erdal Erdoğan, kardeşi Cengiz Erdoğan ile meclis üyeleri Mehmet Çengel ve Emre Yönder'in Başkan Memduh Bodur'u öldürmek için üç kez kiralık katil tuttuğu tespit edildi. Oğuz G. ve Abdurrahman A. adlı zanlılar ile ayrı ayrı 400 biner TL karşılığında anlaşıldığı, ancak kiralık katillerin korktukları için Bodur'u öldürmeyi başaramadıkları yapılan incelemeler sırasında ortaya çıktı. Atış talimi dahi yaptırdıkları kiralık katillerle sonuca ulaşamayan Erdoğan, başka birini aramaya başladı. Bunun üzerine Bodur ile daha önce husumeti bulunan Ayhan Tuncel, Harun Deniz ve Bülent Koyuncu ile irtibata geçildi. Sanıklara Bodur'u öldürmesi karşılığında 500 bin TL ve maktulün ölümü halinde başkan olacak Erdal Erdoğan'ın, belediye işlerinde kendilerine çeşitli menfaatler temin edeceği sözü verildi.

20 GÜN BAŞKANLIK YAPTI

Kırıkkale merkezde 11 Mart 2010'da Bodur'u 6 el ateş ederek öldüren Bülent Koyuncu yakalanınca "Aramızda bir husumet vardı" dedi. Olayın ardından amacına ulaşıp başkanlık koltuğuna oturan Erdal Erdoğan, 20 gün sonra örgüt kurup cinayeti azmettirmek suçundan, 5 kişiyle birlikte gözaltına alındı. Erdal Erdoğan tutuklanmasına rağmen istifa etmeyip, 5 ay daha cezaevinden belediye başkanlığını yürüttü. Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde iki yıl süren yargılama sırasında Erdoğan kendisine kurulan bir komplo olduğunu savunarak suçlamaları reddetti. Bülent Koyuncu'ya Bodur'u tahrik altında öldürmekten 24 yıl, Erdal Erdoğan, Emre Yönel, Mehmet Çengel ve Cengiz Erdoğan'a ise cinayete yardımcı olmaktan 16 yıl 8 ay hapisle cezalandıran mahkeme, Harun Deniz ve Ayhan Tuncel'in beraatlarına karar verdi. Müşteki avukatı Feridun Bahşi, cezaları yeterli görmeyip temyiz için dosyayı Yargıtay'a gönderdi. 1. Ceza Dairesi, mahkemenin verdiği cezaları az bularak hükmün bozulmasını istedi. Yargıtay kararında, Erdal Erdoğan, Cengiz Erdoğan, Emre Yönder, Mehmet Çengel ve Bülent Koyuncu'ya Ağırlaştırılmış müebbet, Ayhan Tuncel ve Harun Deniz'e ise 16 yıl 8 ay hapis cezası verilmesi talep edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cinayet nedeni koltuk sevdası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN