'41 gün ev işi yapmayın yatak odanızı kapayın'

Şefkat-Der ilginç eylemlerine bir yenisini daha ekledi. Eylemde kadın şiddetine tepki olarak kadınlara 41 gün ev işi yapmama ve cinsel ilişkiye girmeme çağrısında bulunuldu

Giriş Tarihi: 23.4.2013
Kadınlara şiddeti protesto amacıyla dün Taksim'de bir araya gelen Şefkat-Der Başkanı Hayrettin Bulan ve yüzleri kapalı 5 kadın Ellerinde '41 gün boykot' yazılı pankart taşıdılar. Şefkat-Der Başkanı Hayrettin Bulan Taksim meydanında yaptığı açıklamada "Kadın cinayetlerinin göz göre göre gelmesi katillere tahrik indirimi iyi hal indirimi yapılarak adeta cinayetlere hak verip ödül gibi cezalarla cinayetlere teşvik edilmesini protesto ediyoruz. Bu yüzden Türkiye'deki ve tüm dünyadaki kadınları 1 Mayıs tarihinden itibaren 41 gün ev işi yapmama cinsel ilişkiye girmeme boykotu çağrısında bulunuyoruz. Buradan katilere tahrik indirimi yapan hakimlerin eşlerine de sesleniyoruz. Onlar da bu boykota destek versinler ve ilişkiye girmesinler. Bu çözüm müdür bilmiyoruz ama şu anda doğru bir adım. Herkesi destek vermeye çağırıyoruz" dedi.

İLGİNÇ DİYALOGLAR
Açıklama tamamlandıktan sonra Şefkat- Der üyesi olduğu belirtilen Gülbahar Boyraz isimli bir kadın, 'Kadın cinayetlerine son' diyerek Taksim anıtı önünde fenalık geçirdi. Sağlık ekiplerine haber verilirken, kadın ile polis memuru arasında ise ilginç bir diyalog yaşandı. Fenalık geçiren kadın polis memurunun kendisine 'Sorunun ne?' diye sorması üzerine kadın, 'Uçkuru gevşeklerden şikâyetçiyim' diye yanıt verdi. Polisin kadını emniyete götürmek istemesi üzerine Bulan, kadını şikâyetinden vazgeçirdi. Daha sonra grup olaysız bir şekilde dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'41 gün ev işi yapmayın yatak odanızı kapayın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN