Bak postacı yıpranıyor!

Giriş Tarihi: 26.4.2013

Yıpranma hakkı talep etmek için 27 dakikalık kısa film çeken postacı Nevzat Çoban, köpekler tarafından kovalanıyor, sopayla dayak yiyor

Kütahya'da yaşayan bir posta dağıtıcısı, mesleğinin zorluklarına dikkati çekmek ve yıpranma hakkı talep etmek için 27 dakikalık kısa film çekti. Filmde postacıyı köpekler kovalıyor, icra belgesi getirdiği kişiler tarafından sopayla dövülüyor, bir balkondan üzerine kovayla su dökülüyor. Posta dağıtıcısı Nevzat Çoban, PTT Kütahya Başmüdürlüğü önünde gazetecilere yaptığı açıklama, bir yerel televizyon kanalının desteğiyle çektiği filmin senaryosunu kendisinin yazdığını ve oynadığını bildirdi. Posta dağıtıcılarının zor bir mesleği icra ettiğine dikkati çeken Çoban, filmde bunu anlatabilmek için köpeklerden kaçtığını, balkondan üzerine bir kova su döküldüğünü, adres ararken başına çatıdan kiremit düştüğünü, silahla ayağından vurularak yaralandığını, sopayla dövüldüğünü dile getirdi.

VEKİLLERE SESLENDİ

Filmin, dünyada tıklanma rekoru kıracağını iddia eden Çoban, şöyle konuştu: "Çamurda, karda, buzda yürümek, kırmızı halıda yürümeye benzemiyor. Kendilerine yıpranma hakkı çıkaran vekillere sesleniyorum. Bazılarımızın emeklilik yaşı 60, işe yeni başlayan arkadaşlarımızın ise 65'tir. Kanun gereği posta dağıtıcılarının yaş haddi 55'tir. Kurumumuz 55 yaşında çalışanları emekliliğine 10 yıl kala kapının önüne koymak zorunda kalacak. Peki bu arkadaşlarımız 10 yıl nerede çalışacak?"


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bak postacı yıpranıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN