Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'de yılda binden fazla kişi boğuluyor

Giriş Tarihi: 26.4.2013 11:03

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Karadeniz ve Orta Anadolu Bölge Temsilcisi Murat Nezir Ensari, Türkiye'de yılda binin üzerinde boğulma olayının olduğunu söyledi.

Boğulmaların birçoğunun denizde olmadığına dikkat çeken Ensari, 'Can kurtarmanın dışında dalışın arama kurtarma anlamında öne çıkmasının en büyük sebebi toplum olarak suya uzak oluşumuz' dedi.

Su birikintileri, kanal ve nehirlerde sık şekilde boğulma olaylarının meydana geldiğini, buna karşın tedbirli olunmasını anlatan Ensari, yerel yönetimlerin itfaiye ve diğer birimlerinde yetişmiş personele ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Amasya'da 6 ilden sualtı eğitmenlerinin katıldığı toplantıda dalış standartları konusunda bilgi alışverişinde bulunduklarına değinen Ensari, son iki yılda Türkiye genelinde yapılan yüzme havuzu sayısındaki artıştan dolayı da Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a teşekkür etti. Ensari, 'Sayın Bakanımız Suat Kılıç'ı takdir ediyorum. İki yıl içinde açılan havuz sayısında bir artış var. Neredeyse birçok ilde ya havuz inşaatı başlatıldı ya da bitirildi. İnsanlar yüzme öğreniyor. Bizim öğrencilerimiz cankurtaran olarak iş buluyor. Suya olan ilgi ve yakınlık artıyor' diye konuştu.

Toplantının ardından Pirler Restoran'da düzenlenen yemeğe Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Osman Akbaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdin Acar, Amasya Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Koyuncu ile Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Amasya Temsilcisi Hüseyin Koçak da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'de yılda binden fazla kişi boğuluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN