Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Bir fincan kahve" 12 bin çocuğu giydirdi

Giriş Tarihi: 29.4.2013

'Bir Fincan Kahve' projesiyle köyleri ziyaret edip çocuk gelinleri kurtaran Dicle Kaymakamı Çağlayan Kaya, 12 bin çocuğa giysi tedarik etti

Diyarbakır'ın Dicle ilçe Kaymakamı Çağlayan Kaya, "Bir Fincan Kahve" projesi ile evlerine misafir olduğu aileleri ikna edip, başlık parası ve berdel usulüyle evlendirilmek için okuldan alınan 8 kız çocuğunu kurtarmıştı. Bu geziler sırasında uğradığı okullardaki öğrencilerin eski kıyafetlerinden etkilenen Kaya, bu kez 'tüm öğrencilerimizi giydiriyoruz' projesi başlattı. Kaymakamın bölgedeki ve daha önce görev yaptığı yerlerdeki işadamlarıyla temasları, kısa sürede karşılık buldu, ilçeye kamyon kamyon kıyafet yağdı. 500 bin lira değerindeki kıyafetler yaklaşık 12 bin öğrenciye dağıtıldı.

'YARDIM SÜRECEK'
Öğrencilere bayram yaşatan kampanyaya destek olan firmalara teşekkür eden Kaymakam Kaya, "Giyim firmalarıyla yapılan görüşme neticesinde ayakkabı, gömlek, pantolon gibi giyim malzemeleri, devlet kaynakları kullanılmadan ve ailelerin ekonomik durumlarına bakılmaksızın dağıtıldı. Bu giyim kampanyasını daha da genişleterek devam ettirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Bir fincan kahve" 12 bin çocuğu giydirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN