Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nadide Sultan'ın Sudan'da kızı oldu

Giriş Tarihi: 29.4.2013

Kimse Yok Mu Derneği'nin kampanyasına katılan Nadide Sultan, bir yıl boyunca Sudanlı yetim bir kızın gıda, eğitim ve sağlık giderlerini karşılayacak

Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan mülteciler için başlatılan yardım kampanyasına destek veren ses sanatçısı Nadide Sultan, şimdi de elini Sudan'ı ikiye bölen iç savaşa uzattı. Nadide Sultan, Kimse Yok mu Derneği'nin başlattığı "yetim kampanyası" çerçevesinde iç savaşta ailesini kaybeden 12 yaşındaki Hamse Amed Süleyman isimli kız çocuğunun bakımını üstlendi. "Kaybettiği ailesinin sıcaklığını veremesem de küçük omuzlarındaki büyük yükü biraz olsun hafifletmek bana sonsuz mutluluk verecektir" diyen Nadide Sultan, Hamse'nin bir yıl boyunca gıda, sağlık ve eğitim giderlerini karşılayacak.

KA MPANYAYA DAVET

Günde sadece 1 dolar vererek yılda 360 dolara bir çocuğun hayatını hastalıklardan ve çocuk ticareti yapan çetelerden kurtarılabileceğini söyleyen Nadide Sultan, herkesi bu anlamlı kampanyaya katılmaya davet etti. Türkiye'de yaşayan hayranlarına da seslenen Nadide Sultan, cep telefonlarından 'Yetim' yazıp 5777'ye kısa mesaj göndererek yetimler için oluşturulan havuza 5 lira bağışlamaya çağırdı. Kimse Yok Mu Derneği'nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: "Her 2.2 dakikada bir çocuğun anne veya babasını kaybettiği bir dünyada yaşıyoruz. Sadece Afrika kıtasında iç savaşlar, doğal afetler ve sağlık alt yapısının yetersizliği yüzünden bir yıl içinde 2 milyon çocuk yetim kalıyor. 43 milyon yetim hayatının 10 yılını yetimhane ve yetiştirme yurtlarında geçiriyor. Her yıl 250 bin çocuk evlatlık veriliyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nadide Sultan'ın Sudan'da kızı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN