Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödüllü akademisyenin 'düğün paramı geri ver' davası

Giriş Tarihi: 30.4.2013

TÜBİTAK Bilim Ödüllü Doç. Dr. Ali Koşar bir yıl önce evlendiği eşine açtığı boşanma davasında düğün masraflarını talep etti

Özel bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan ve 2011 yılı TÜBİTAK Bilim Ödülü'nü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün elinden alan Doç. Dr. Ali Koşar, bir yıl önce evlendiği eşi Gülüm Koşar'a boşanma davası açtı. Koşar, ödül alırken yanında olmadığını ve evi terk ederek baba evine gittiğini öne sürdüğü eşinden düğün için harcadığı parayı geri isteyerek 200 bin lira maddi manevi tazminat talep etti.

BALAYINDA KAVGA ETTİ
Özel bir üniversitenin Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi olan Doç. Dr. Ali Koşar, dava dilekçesinde balayı için gittikleri otelde huzursuzlukların başladığını ifade ederek şunları belirtti: "Otel odasını beğenmeyerek, hem bana hem de çalışanlara kötü davrandı. Gece boyu kendisini banyoya kapattı. Nedeni ise odayı beğenmemesi ve valizleri otel görevlilerinin odaya çıkarmaması oldu. Balayı sonrası evimize döndüğümüzde de huzursuzluklar sürdü. Her fırsatta hem bana hem de ailemi aşağılayıcı sözler sarf etmeye başladı."

"BANA 'OT BE YİNLİ ' DEDİ "
Koşar dilekçesinde "Beni arkadaşlarıma şikâyet ederek 'ot beyinli' olduğumu, beynimin sadece yarısının çalıştığını söyleyip, duygudan yoksun olduğumu ve benimle yaşamanın çekilmez olduğunu ifade ederek beni arkadaşlarımın önünde küçük düşürdü" dedi. Eşinin evliliklerinin ilk ayında evi terk ederek annesine gittiğini belirten Koşar'ın ayrıca, "5 bin liraya gelinlik beğendi. Gidip aldım. Evliliğimiz için toplam 100 bin lira harcama yaptım. Evliliğimizin yürümesi için çok uğraştım, ama evliliğimizin ilk ayında evi terk eden eşimle bir daha bir arada yaşamamız mümkün değil. Zira çok yıprandım" diyerek eşinden 100 bin lira maddi 100 bin lira da manevi tazminat talep etti.

EŞİ DE DA VA AÇTI

Gülsüm Koşar'ın avukatı Dilek Çapık Akdemir de karşı dava açtıklarını belirterek şunları söyledi: "Müvekkilim özel bir eğitim kurumunda psikologdur. 20 gün evli kaldılar. Ali Koşar şiddet uyguladı. Müvekkilimin vücudunda morluklar oluştu. Küfür edip evden kovdu. Kendisinden 400 bin lira tazminat istedik."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödüllü akademisyenin 'düğün paramı geri ver' davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN