Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son gelin Svetlana daireden pay istedi

7 ay önce evinde ölü bulunan Murat Kalkavan'ın ilk eşinin oğlu Fevzi, babasından kalan bir daireyi 4 milyon 650 bin liraya sattı. İkinci eşi Svetlana daire satışından miras payı istedi

Giriş Tarihi: 30.4.2013
İstanbul Bebek'teki evinde 7 ay önce ölü bulunan armatör Murat Kalkavan'ın ikinci eşi Svetlana Kalkavan, ölümünden 12 gün önce kocasının iki kız kardeşi ve ilk eşinden olan oğlu Fevzi Kalkavan'ın 4 milyon 650 bin liraya sattığı Rumelihisarı Caddesi'ndeki lüks dairede hakkı bulunduğu gerekçesiyle dava açtı.

'İNTİHAR ETTİ' DENİLDİ
Bebek'teki evinde 18 Eylül 2012 tarihinde iddiaya göre, intihar ederek yaşamına son veren işadamı Murat Kalkavan'ın mirasçıları arasındaki dava süreci şöyle gelişti: Murat Kalkavan'ın annesi Mahmure Kalkavan, 13 Ocak 1982'de Bebek Rumelihisarı Caddesi'nde bir lüks daire satın aldı. Aradan 10 yıl geçtikten sonra daire Murat Kalkavan'ın oğlu Fevzi Kalkavan'a hiçbir bedel alınmaksızın satıldı. Mahmure Kalkavan vefat edince, Murat Kalkavan'ın kız kardeşleri Cemile Gültekin ve Derya Babacan, dairenin satışının göstermelik olarak mal kaçırmak amacıyla yapıldığını öne sürerek 2007 yılında İstanbul 4. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açıp daireden hisseleri oranında pay istedi. İki yıl süren yargılama sonunda mahkeme, dairede iki kız kardeşin de hakkı olduğuna karar verdi. Daireye ortak olan iki kız kardeş ile Fevzi Kalkavan, Murat Kalkavan'ın ölümünden 12 gün önce 6 Eylül 2012 tarihinde Rumeli Caddesi'ndeki daireyi 4 milyon 650 bin liraya başkasına sattı. Bu satışı öğrenen Murat Kalkavan'ın ikinci eşi Svetlana Kalkavan ise mirasçı olarak kendisinden habersiz olarak satılan dairede dörtte bir oranında payı bulunduğu gerekçesiyle davacı oldu.

OĞULUN MALINA TEDBİR
Svetlana Kalkavan'ın avukatları Canan Kurtuldu Uyanıker ve Latif Uyanıker aracılığıyla mahkemeye sunduğu dilekçede, "Dairenin satılmasıyla müvekkilimizin mağduriyeti daha da artmıştır. Müvekkilimizin mağduriyetinin daha çok artmaması için dava sonuçlanıncaya kadar davalı Fevzi Kalkavan adına tespitli olan tüm menkul ve gayrimenkullerin, şirket, kooperatif hisseleri ve araçların üzerine ihtiyati tedbir kararı verilmesini istiyoruz. Yine davalının banka hesaplarının vefat eden Murat Kalkavan'ın ilk eşi Nükhet Kalkavan'la ortak hesap açma ihtimali de yüksek olduğundan banka hesaplarına da tedbir kararı konulmasını ve müvekkilimizin hissesine düşen 193 bin 375 liranın davalıdan tahsilini talep ediyoruz" denildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son gelin Svetlana daireden pay istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN