Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tuvalet sapığı tahliye oldu

Giriş Tarihi: 30.4.2013 14:40

'te, Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nin kadınlar tuvaletine gizli kamera yerleştirdiği iddiasıyla yargılanan E.D., 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ancak sabıkasının bulunmaması ve suçun teşebbüste kalması nedeniyle cezası ertelendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın da bulunduğu Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nin kadınlar tuvaletine gizli kamera yerleştirdiği iddiasıyla tutuklanan E.D., 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Geçen Mart ayında temizlik görevlileri bayanlar tuvaletini temizlerken klozet yanında bulunan bir noktaya yerleştirilmiş anahtarlık kamerayı buldu. Olayın polise intikal etmesi üzerine yapılan incelemede anahtarlık türü gizli kameranın tuvalete 18 Mart'ta yerleştirildiği, ayrıca kamerayı yerleştiren şahsın olayı gerçekleştirirken bir ara yanlışlıkla kendi görüntüsünü de çektiği tespit edildi. Araştırmalar sonucu kameraya yerleştiren kişinin kültür merkezindeki kafeyi işleten Ş.D isimli şahsın yanına arada bir gelip giden kardeşi E.D olduğu belirlendi.Polis, E.D isimli şahsın yakalanması için araştırma başlattığı esnada şahıs gelerek teslim oldu. Sevk edildiği adli merciiler tarafından tutuklanan ve Kocaeli 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde çıktığı ilk duruşmada yaptığı savunmasında kamerayı bir anlık karar ile yerleştirdiğini, normalde kendi çalıştığı dükkanda hırsızlık olayları için kullandığını söyleyerek pişman olduğunu belirtmişti. Kocaeli 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde devam eden davanın ikinci celsesinde karar çıktı. Davada tutuklu sanık E.D ile sanık avukatı İbrahim Bölükbaş, şikayetçi olan 3 bayan ve belediyenin avukatları Ayşe Deniz ve Süleyman Çetin katıldı. Davaya katılan şik'yetçi bayanların ve belediyenin avukatı sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Sanık avukatı ise müvekkilinin bir anlık karar ile böyle bir şey gerçekleştirdiğini, ancak suçun teşebbüste kaldığını, zaten çok pişman olduğunu belirterek daha önce sabıkasının bulunmamasını da gerekçe göstererek cezanın hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilerek ertelenmesini talep etti. Mahkeme sanığa, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek suçundan 1 yıl 15 gün hapis cezası verdi. Ancak, suçun teşebbüste kalması ve sabıkasının bulunmayışı ile pişmanlığı göz önünde bulundurularak bu cezasının hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilerek ertelenmesine karar verdi. Sanık, 5 yıl içinde başka bir suça karışmadığı takdirde aldığı hapis cezasını çekecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuvalet sapığı tahliye oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN