Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polise darbeye dayanıklı özel şapka

İstanbul'da 1 Mayıs'ta görev yapan sivil polislere darbeye dayanıklı özel tasarım şapka dağıtıldı. İçi plastik korseli özel şapkanın, taş ve sopa darbelerine karşı dayanaklı olduğu kaydedildi.

Giriş Tarihi: 1.5.2013 11:04
Taksim Anıtı etrafından görev yapacak polisler sabahın erken saatlerinde yerlerini aldı. Taksim Anıtı'ndaki görev yerlerine gitmek isteyen bazı polisler bariyerleri aşarak, görev yapacakları alanlara ulaştı. İstanbul Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen polisler, olası gösteriler için hazırlıklarını tamamladı.

Bariyerlerle kapalı Taksim'den işyerlerine ulaşmaya çalışan çoğu vatandaş ise zor anlar yaşadı. Vatandaşların bariyerlerden geçmesine izin vermeyen polisler, bariyerlerin arkasında mahsur kalan yaşlı bir dedenin bariyerleri kaldırarak geçmesini sağladı.

POLİSE ÖZEL ŞAPKA

1 Mayıs'ta kritik yerlerde görev yapacak polislere darbelere dayanıklı baret şapka dağıtıldı. İçi plastik korseyle kaplı sivil görünümlü şapka polisi taş ve sopa darbelerine karşı koruyor. Özel şapkanın piyasa fiyatının 50 ile 100 TL arasında olduğu kaydedildi.

KALDIRIM ÜZERİNDE KAHVALTI

Uçaklarla Türkiye'nin çeşitli yerlerinden getirilen polis ekipleri, sabah kahvaltılarını kaldırım üzerinde meyve suyu ve bohça ile yaptı.

JANDARMADAN TOMA DESTEĞİ

Bu yılki 1 Mayıs gösterilerinden diğer yılların aksine çok sayıda jandarma ekipleri de görev aldı. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'na ait bir otoma aracı olası gösterilere karşı Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde bekletiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polise darbeye dayanıklı özel şapka
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN