Sokağa bıraktığı oğlunu yedi yıldır geri istiyor

Dokuz yıl önce apartman boşluğuna bırakılan çocuğun, biyolojik annesiyle koruyucu aile arasındaki hukuk savaşı 7 yıldır sürüyor

Giriş Tarihi: 1.5.2013
İstanbul'da dokuz yıl önce evlilik dışı dünyaya getirdiği oğlunu apartman boşluğuna bırakan Nurten Çelikel, iki yıl sonra Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) giderek çocuğu geri istedi. Bu sırada koruyucu aile olarak Necla Özkan'a verilen çocuğu geri almak için "anneliğin tespiti" davası açan Çelikel'in talebi, yerel mahkeme tarafından reddedildi. Yargıtay, çocuğun biyolojik anneye ait olduğuna hükmederek dosyayı yerel mahkemeye geri gönderdi. Ancak mahkeme bebeğin koruyucu ailede kalması yönündeki kararında ısrar etti. Dosya yeniden Yargıtay'a gönderildi. Yargıtay bu kez Görkem'i koruyucu aileye verdi.

'PARA VERMEZSEM KAÇIRACAĞINI SÖYLEDİ'
Görkem'in koruyucu annesi Necla Özkan geçtiğimiz günlerde mahkemeye başvurup, Nurten Çelikel'in kendisine para vermedikleri takdirde oğlunu kaçıracağını söylediğini iddia ederek, oğlunun ruh sağlığı açısından biyolojik annesi ile görüştürülmemesini talep etti. Mahkeme çocuğun biyolojik annesiyle görüştürülmemesi yönünde karar verdi, ama dosya yine Yargıtay'a gönderildi. Yargıtay, çocuğun biyolojik annesiyle görüştürülmesini ve mahkemenin görüşme günlerini ayarlamasını istedi. Yerel mahkeme ise Görkem'in biyolojik annesi tarafından kaçırılma olasılığı olduğunu belirterek bu karara itiraz etti. Yerel mahkeme kararında direnince, küçük Görkem'in dosyasına, bir kez daha Yargıtay yolu göründü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokağa bıraktığı oğlunu yedi yıldır geri istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN