Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'te patlaması

'te çalışması sırasında kepçenin doğalgaz borusunu delmesi sonucu yangın çıktı. Yangında bir kişi hafif şekilde yaralanırken, iki katlı bina kullanılamaz hale geldi.

Giriş Tarihi: 2.5.2013 11:47 Güncelleme Tarihi: 2.5.2013 14:10
Suyabatmaz Mahallesi Şehitler Caddesi üzerinde, sabah saatlerinde tatlı imalatı yapan bir işyerinin önünde çalışması esnasında, kepçe boruyu deldi. Bunun sonucunda patlama meydana gelirken, tatlı imalathanesinde çalışan işçiler, kendilerini zor kurtardı. Tamamen boşaltılan iki katlı bina çıkan yangınla tamamen kül oldu, Nesib Koldanca isimli bir kişi de hafif şekilde yaralandı.Yangının başlamasıyla, itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi. İtfaiye yangını kısa sürede kontrol altına almayı başardı. Caddeyi polis de güvenlik çemberine alırken, GAZDAŞ ekipleri tarafından, ikinci bir patlamanın yaşanmaması için doğalgaz kesildi.

Patlama sonrasında gözyaşlarına hakim olamayan işyeri sahibini arkadaşları teselli etti. Dükk'n önünde bir haftada ikinci kez aynı olayın yaşandığını söyleyen işyeri sahibi Ramazan Kaya, "Geçen haftada doğalgaz çalışması için kepçe boruyu patlattığında doğalgazı kestiler. Bu sabah da telefon geldi. Elemanlarımız arayıp, 'dükkan yanıyor' dedi. Biz de koşup geldik. Yine doğalgaz borusu patlamış. Patlatınca da alev almış. Bir haftadır dükkanın önünde ikinci olay bu." dedi.

Patlamayla ilgili olarak GAZDAŞ'tan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"2 Mayıs 2013 tarihinde, Şehitler Caddesi'nde, hat imalatı yapım çalışmaları sırasında, kepçenin doğal gaz hattına zarar vermesiyle kısa süreli bir gaz kaçağı meydana gelmiştir. Kaza anında sızan gaz nedeniyle, yakın çevrede bulunan bir kadayıf dükkanında kıvılcım oluşarak yangın çıkmış ve ne yazık ki üst katındaki kullanılmayan daireyi de etkisi altına almıştır.

Ancak, bütün önlemler hiç vakit kaybedilmeden alınmış, itfaiyenin hızlı müdahalesi ile yangın kısa zamanda söndürülmüş ve soğutma çalışmaları tamamlanmıştır. Hattaki doğal gaz akışı GAZDAŞ tarafından hemen durdurulmuş, gerekli güvenlik önlemleri Emniyet Müdürlüğü tarafından alınmış ve elektrik TEDAŞ tarafından derhal kesilmiştir.

Kepçe operatörü hatasından kaynaklanan bu olayda can kaybı ve önemli bir yaralanma yaşanmamış olması en büyük tesellimiz. Bu üzücü olay nedeniyle ortaya çıkan hasarla ilgili olarak üzerimize düşeni yerine getireceğimizi belirtmek isteriz.

GAZDAŞ olarak, Gaziantep'te yürüttüğümüz altyapı çalışmaları sırasında halkımızın can ve mal güvenliğini esas alan titiz çalışmalarımız sayesinde faaliyette olduğumuz 6 yıl boyunca hiçbir hasarlı kaza yaşanmamıştır. Yaşanan bu olay nedeniyle de son derece üzgünüz. Bundan sonra çalışmalarımızı daha da titiz bir şekilde sürdüreceğiz."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te doğalgaz patlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN