Kanserin gölgesindeki sahnede büyük kayıp

Kendisi gibi kanser hastalarına umut aşılamak ve destek olmak için 8 yaşındaki kızı Ahu Naz ile tiyatroda aynı sahneyi paylaşan 42 yaşındaki Seher Kadakal, hayata veda etti

Giriş Tarihi: 2.5.2013
Kanserin gölgesindeki sahneye büyük acı çöktü. Kendisi gibi hastalara umut aşılamak için 8 yaşındaki kızı Ahu Naz Kadakal'la aynı sahneyi paylaşan 42 yaşındaki Seher Kadakal, 3 gün önce aramızdan ayrıldı. Şimdi eşi ve kızı, kanser hastaları için çalışmayı sürdürecek. Neolife Tıp Merkezi bünyesinde başlatılan "Dramaterapi" çalışması çerçevesinde, Psikoonkolog olan Elçin Biçer, kanser hastalarının ruhsal olarak hastalıkla daha güçlü bir şekilde baş etmeleri için drama ve tiyatro öğelerini birleştirdi. Tiyatro Hayat Ekibi de gruba destek verdi. Ve grup, şubat ayında Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi'nde "Kaldırın Şalterleri" adlı tiyatro oyununu sahneledi. Oyunu sergileyenlerin arasında 42 yaşındaki Seher Kadakal ve 8 yaşındaki kızı Ahu Naz Kadakal da vardı. Seher Kadakal 1.5 yıldır lenfoma kanseriydi. Kızı Ahu Naz ise annesini ne hastanedeki tedavisinde ne de tiyatro sahnesinde yalnız bırakıyordu. İstanbul Erkek Lisesi'ni ve ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü'nü bitiren Kadakal, bir Alman şirketinin Türkiye ofisinde direktör olarak çalışıyordu.

EŞİ VE KIZI DEVAM EDİYOR

Hastalığı yenmekte kararlıydı. Eşi Kerem Kadakal, büyük kızı Eser Eda ve Ahu Naz en büyük destekçisiydi. Bir gün sahneye çıkarken, "Bugün kemoterapiye girdim. Ama akşam sizinle beraberim. Hayat devam ediyor. Umut devam ediyor" demişti. Eşi Kerem Kadakal "Seher, bir vakıf kurup, insanlara kanseri yenmenin umudunu aşılamak isterdi. Mart ayında kök hücre nakli yapıldı. Türkiye'de bağış fazla olmadığı için ancak uygun donörü Almanya'dan bulduk. Savaşı kazandık derken kaybettik. Şimdi ben ve kızım Ahu Naz, kanserli hastalara umut aşılamak ve Türkiye'de kök hücre donörünün sayısını artırmak için mücadele edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanserin gölgesindeki sahnede büyük kayıp
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN