Ceza 8 yıl sonra geldi

Giriş Tarihi: 4.5.2013
İstanbul'da çocuk yaşta kaçırdığı Alev Ulus'tan 2 çocuğu olan Serkan Ulus (25), 8 yıl sonra tutuklandı. Süreç, Serkan Ulus'un 8 yıl önce Alev Ulus'u (22) kaçırmasıyla başladı. Çift evlendi. İki çocukları oldu. Ancak bu sürede Serkan Ulus'a "çocuk yaşta kız kaçırma" suçlamasıyla dava açıldı. Ve mahkeme yeni sonuçlandı. 3 yıl hapis yatacak olan Serkan Ulus, 13 Nisan'da evinden alınarak 3 gün sonra Ümraniye T Tipi Cezaevi'ne gönderildi. Eşi ve 2 çocuğu ise fotoğraflarına bakarak ağlıyor. Yargıtay'ın aynı konulu başka bir dosyada verdiği "cezaya gerek olmadığı" yönündeki kararla umutlanan Alev Ulus ise başlarından geçenleri özetle şöyle anlattı:

NASIL GEÇİNİRİZ 3 YIL?

14 yaşındaydım. Babam başlık parası için beni 20 yaş büyük biriyle nişanladı. İstemedim, Serkan'a kendi isteğimle kaçtım.
Babam şikâyetçi oldu. Mahkemeye çıkardılar. Kemik yaşımı ölçtürdük, 18 çıktı. "Nikâh kıydırın" dediler. Gittik nikâh kıydırdık ve mahkemeye verdik. Dosya Ankara'ya temyize, eşim askere gitti. Döndüğünde İstanbul'a geldik. Çocuklar doğdu. 13 Nisan günü 23.30'da polis geldi. Serkan 5 yıl ceza almış. Bunun 3 yılını yatacak. Biz 3 yıl nasıl geçineceğiz? Lütfen onu affetsinler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ceza 8 yıl sonra geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN