Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fatma Nur'un katiline ağırlaştırılmış müebbet

Üniversite öğrencisi Fatma Nur'u tecavüz edip öldürmekten sanık Cem Karaçay, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Karara göre, cinayet delilleri yok etmek için işlendi

Giriş Tarihi: 4.5.2013
İstanbul Bahçelievler'de 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Fatmanur Çelik'i öldürdükten sonra tecavüz ettiği iddia edilen hakkında 'tasarlayarak kasten adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle açılan dava karara bağlandı. Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanık Cem Karatay ile taraf avukatları hazır bulundu.

FATMA NUR BOĞUŞTU

Mahkemede okunan Adli Tıp Kurumu raporunda 'in kaş ve çene bölgesinde boğuşmaya bağlı sıyrıklar, boyun bölgesinde ise baskı nedeni ile kan toplaması olduğu anlatıldı. Çelik'in 9 ve 10'uncu tırnaklarının içinde bulunan deri parçalarının Cem Karaçay'a ait olduğu, anal ve vajinal incelemede sperme rastlanmadığı belirtildi. Raporun sonuç kısmında ise, Çelik'in ölümünü solunum yollarının kapanması ve boyna baskıya bağlı boğulma sonucu meydana geldiği ifade edildi.

'TAKİP EDİP EVİ ÖĞRENDİ'
Savcı mütalaasında sanık Karaçay'ın internet tamircisi süsü ile Çelik'in evine girip çıktığını ifade etti. Sanıkla Fatma Nur'un tesadüf eseri tanıştığını dile getiren savcı şöyle devam etti: "Sanık maktulü takip edip evlerini öğrenmiştir. Olay tarihinde de internet arızası bahanesi ile eve geldiği anlaşılmıştır. Sanığın evde kaldığı yaklaşık 3 saatlik zaman diliminin son 25 dakikası içinde Fatma Nur'u kol ve boynundan tutup yatak odasına sürüklediği burada tecavüze ettiği belirlenmiştir. Sanığın maktulenin bağırması üzerine el ve ayakları ile ağzını koli bantı ile bağladığı ve delilleri yok etmek için boğarak öldürdüğü anlaşılmıştır." Mütalaada sanık hakkında cinsel saldırı, konut dokunulmazlığının ihlali ve nitelikli adam öldürme suçlarından ceza verilmesi talep edildi.

'HAYVANİ DUYGULARLA ÖLDÜRDÜ'
Çelik ailesinin avukatı Reşat Petek, sanık Cem Karatay'ın Fatma Nur'u hayvani duygular ile öldürdüğünü belirtti. Adli Tıp Kurumu raporuna da değinen Petek, "Rapordaki tespitler, Fatma Nur'un ırz ve namusunu korumak için ciddi mücadele ettiğini gösteriyor" dedi. Avukat Petek, sanık Karatay'ın en üst sınırdan cezalandırılmasını talep etti. Son sözü sorulan sanık Cem Karaçay ise olayların çarpıtıldığını ve olay nedeni ile çok pişman olduğunu söyledi. Kararını açıklayan mahkeme, Cem Karaçay'ı 'cinsel saldırı delillerini ortadan kaldırmak amacıyla adam öldürmek'suçundan ağırlaştırıulmış müebbet hapse mahkum etti. Mahkeme ayrıca Karaçay'a cinsel saldırı suçundan 12 yıl ve konut dokunulmazlığını ihlal etmek suçundan 2 yıl olmak üzere 14 yıl hapis cezası verdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatma Nur'un katiline ağırlaştırılmış müebbet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN