Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Refiye'ye 5 nakil daha yapılacak

Bağırsak nakli için ABD'ye giden Refiye'ye 5 organ nakli daha gerekebilir. Tedavisinin uzama ihtimali beliren Refiye "Babama çok ihtiyacım var. Ne olur yanıma gönderin" dedi

Giriş Tarihi: 4.5.2013
Milyonda bir görülen Gardner Sendromu'na yakalanan ve yaşaması için ince bağırsak nakli olması gereken Refiye Yılmaz'ın ABD'de tedavisi başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından iki hafta önce Miami Jackson Memorial Hastanesi'ne gönderilen genç kızın tahlilleri, Refiye'nin ince bağırsak dışında, 5 organ nakli riskiyle daha karşı karşıya olduğunu ortaya koydu. Devletin 6 aylığına kiraladığı bir evde annesi Esma Yılmaz'la kalan 24 yaşındaki genç kız, "Doktorlar ince bağırsak nakli için uygun olduğumu ancak mide, pankreas, karaciğer, böbrek ve 12 parmak bağırsağımda da polipler bulunduğunu söyledi" dedi. Daha uzun süre ABD'de kalması gerektiğinin ortaya çıktığını belirten Refiye "Kendimi yaşayacağım sürece hazırlamaya çalışıyorum ama moralim çok bozuldu. Babama o kadar çok ihtiyacım var ki. Sağlık Bakanı'na babamı bana göndermesi için yalvarıyorum" diye duygularını paylaştı.

İyi huylu tümörler çok hızlı büyüyor
Gardn er sendromunda tümörler, kalın bağırsakta çok sayıda poliplerle seyreden hayatı tehdit eden komplikasyonlar yaratıyor. Patolojik sınıflamalara göre iyi huylu tümör olarak kabul edilmelerine rağmen, çok hızla büyümeleri nedeniyle, kısa sürede yaşamı tehdit eder hale geliyorlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Refiye'ye 5 nakil daha yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN