Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Ülke geneli az bulutlu ve açık geçecek. Sıcaklık, mevsim normallerinin üzerinde olacak.

Giriş Tarihi: 5.5.2013 10:03 Güncelleme Tarihi: 5.5.2013 12:40
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinin az bulutlu ve açık, zamanla, güney ve doğu kesimlerle Trakya Bölümü'nün parçalı ve yer yer çok bulutlu, Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Karaman, Niğde, Adıyaman, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Edirne, Kırklareli, Konya'nın güney ve batı çevrelerinin öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın doğusu ve Karadeniz kıyılarında yer yer yoğun olmak üzere sis bekleniyor.

Hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

SİS UYARISI

Marmara ve Karadeniz'de kara ve deniz arasındaki sıcaklık farkı ile soğuk deniz yüzeyinin hemen üzerinde bulunan sıcak hava nedeniyle oluşan sis hadisesinin yer yer yoğun olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (deniz ve hava ulaşımında aksamalar, düşük görüş mesafesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Boğaz kesiminde yoğun olmak üzere sis bekleniyor. (23)

ANKARA: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve batı çevreleri parçalı bulutlu (29)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu (29)

ADANA: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı (30)

Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı (28)

SAMSUN: Parçalı bulutlu, kıyıları sisli (20)

VAN: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, , öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (18)

ERZURUM: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, , öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (20)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (29)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA
: Trakya kesimi parçalı yer yer çok bulutlu, Kırklareli ve Edirne çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer kesimlerinin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğusunda yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Afyonkarahisar, Uşak ve Denizli çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur, Kahramanmaraş çevreleri ile Adana, Mersin ve Antalya'nın iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla güney ve doğusu parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra Niğde, Karaman, Konya'nın güney ve batı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kıyı kesimlerinde sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Gümüşhane, Bayburt, Artvin çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarında sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeyinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Adıyaman ve Şanlıurfa'nın kuzey çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN