Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Modaevine duvak davası

İzmir'de avukat gelin, "Duvağı orantısız yaparak en güzel günümü mahvettiler" deyip, modaevine 5 bin liralık dava açtı

Giriş Tarihi: 5.5.2013
İzmir Barosu avukatlarından Başak Köklü, bir süre önce İsviçreli Guillaume Hellmüller ile İzmir'de hayatını birleştirdi. Başak Köklü hayatının en mutlu gününde ilk defa giyeceği gelinlik için ayrı bir özen gösterdi. İzmir'de bir çok modaevinde gelinlik bakan genç kız en sonunda İstanbul'da bir modaevine gitti. Orada bir gelinlik modeli beğendi.

6 BİN LİRA VERDİ

6 bin liraya mal olan gelinlik ve duvağı İspanya'da hazırlandı. Gelinlik ve duvak, düğünden bir gün önce Başak Köklü'ye ulaştı. Gelinlik genç kızın istediği modeldi. İsviçre'den ve yurt dışından çok sayıda davetlinin katıldığı lüks oteldeki düğün öncesi genç kızın saçları, gelinlik ve duvağa göre yapıldı. Ancak fotoğraf çekimi öncesi duvak başına konulduğunda genç kız büyük şok yaşadı. Çünkü duvağın bir tarafı uzun, diğer tarafı ise kısaydı. Başta Başak Köklü olmak üzere herkes şaşkınlık içinde kaldı. Duvaktaki orantısızlığı çözmek için çözüm üretmeye çalıştılar. Ancak hatanın görünmesini engelleyemediler. Bu arada genç kız gelinlikteki düğmelerden birinin de yanlış dikildiğini fark etti. Büyük üzüntü yaşayan Başak Köklü sadece fotoğraf çektirirken ve salona girerken duvağı takabildi. '

DÜZELTELİM' TEKLİFİ

Modaevinin yöneticileriyle görüştüğünü belirten Başak Köklü, "Modaevinin, sanki günlük kıyafetmiş gibi 'Duvağı düzelterek size gönderelim' demesi bardağı taşıran son damla oldu. Çok şey beklemiyordum ama en azından bu kadar vurdumduymaz şekilde telafi edilmesine razı değildim" dedi. Başak Köklü, İzmir Asliye Ticaret Mahkemesi'nde modaevine 5 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

SOL TARAFI 48 CM SAĞ TARAFI 38 CM
Duvağın sol tarafının 48 santimetre, sağ tarafının ise 10 santimetre daha kısa olduğunu söyleyen Başak Köklü, "Yaşamımın en mutlu günü, modaevinin hatası nedeniyle en kötü günüme döndü" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Modaevine duvak davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN