Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuvvetli yağış uyarısı!

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Aydın ile birlikte Ege'nin büyük bölümünde etkili olması beklenen kuvvetli yağışlara karşı uyarıda bulundu.

Giriş Tarihi: 9.5.2013 06:58 Güncelleme Tarihi: 9.5.2013 17:02
Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden itibaren Manisa, Denizli, Uşak'ın batı kesimleri ile İzmir, Aydın ve Muğla'nın iç kesimlerinde kuvvetli şekilde metrekareye 20-50 kilogram ve yer yer çok kuvvetli şekilde metrekareye 50-75 kilogram sağanak ve gökgürültülü sağanak sağanak yağış bekleniyor. Beklenen yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklar olan ani sel, su baskını, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, yıldırım ve heyelana karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.Hava sıcaklığı, yurdun güneybatı kesimlerinde 4 ila 6 derece düşecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ

Meteoroloji, yağışların; öğleden sonra İzmir, Manisa, Uşak, Denizli, Aydın, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri ile Balıkesir'in güney ve batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğine dikkat çekerken, ani sel, su baskını, taşkın, yıldırım, yerel dolu yağışı gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini bildirdi.


BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Çanakkale ve Balıkesir çevreleri ile Edirne ve Tekirdağ'ın güney ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Balıkesir'in güney ve batı ilçelerinde (Edremit, Burhaniye, Gömeç, Ayvalık, Havran, Bigadiç, Sındırgı ve Dursunbey) yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus hadisesi görülmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra İzmir, Manisa, Uşak, Denizli ve Aydın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra Göller Yöresi ile Antalya'nın iç ve batı ilçelerinin, akşam saatlerinden sonra Kahramanmaraş ve Osmaniye ile Adana'nın iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra Konya'nın batı ilçelerinin, gece saatlerinde Sivas çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kıyı kesiminde yer yer sis hadisesi görülmesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyılarında kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Artvin çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile zamanla bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile zamanla bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuvvetli yağış uyarısı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN