Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocasının nikâhını bastı

Ürdün Kralı Abdullah'ın İstanbul'da yaşayan amcaoğlu, evinin alt katında bir başka kadınla nikâh yaparken üst kattaki eşine yakalandı. Eşin şikâyeti üzerine Muhammed On hakkında dava açıldı

Giriş Tarihi: 10.5.2013
Ürdün Kralı Abdullah'ın İstanbul'da yaşayan amcaoğlu Muhammed On, evinin alt katında ikinci bir kadınla nikâh yaparken üst kattaki eşine yakalandı. Eşi karakola gidip şikâyetçi olunca Muhammed On hakkında 2 yıla kadar dava açıldı. İlginç olay, çiftin Emirgan'daki villasında şubat ayında yaşandı. Kral Abdullah'ın amcasının oğlu Muhammed On, Türk vatandaşı ünlü bir elektrikelektronik profesörünün kızı olan İ. O. ile resmi nikâhlıydı.

BERBERİ NİKÂH ŞAHİDİ YAPTI

Eşi ile bir süredir araları bozuk olan On, başka bir kadına gönlünü kaptırdı. Annesi ile görüşüp kadını nikâhına almak isteyen On, dini nikâh merasimi için ise eşi ile yaşadığı villanın alt katını seçti. Mahallenin berberini de nikâh şahidi olarak çağırdı. Eşi ile bir araya gelmemeye çalışan İ. O. olay günü alt kattan gelen dua seslerini duyunca neler olduğunu merak etti. Evden çıkan mahalle berberini sorunca da kocasının bir kadınla dini nikâh yaptığını, kendisinin de şahit olarak evde bulunduğu cevabını aldı. Büyük şaşkınlık yaşayan ve ne yapacağını şaşıran genç kadın, kocasından şikâyetçi oldu. Karakola giden İ. O. eşinin kendisi ile resmi nikâhlı olmasına rağmen başka bir kadınla dini nikâh yaptığını ihbar etti. Muhammed On karakola getirildi, fakat "Ürdün Kraliyet ailesindenim" diyerek ifade vermek istemedi. Savcılık soruşturma başlatırken Muhammed On, savcılığın ifade davetine de icabet etmedi.

2 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ
İfadeye çağrılan mahalle berberi Ferhat E. her şeyi anlattı. Cumhuriyet Savcısı da, On hakkında dava açılabilecek yeterli şüphe bulunduğu ve delillerin sabit olduğu gerekçesiyle Türk Ceza Kanunu'nun 230/1 maddesinde düzenlenen "Evli Olmasına Rağmen Başkasıyla Evlenme İşlemi yaptırmak" suçundan dava açtı. Muhammed On'un 2 yıla kadar hapsi isteniyor. SABAH'ın görüştüğü İ.O., eşi ile arasının bir süredir bozuk olduğunu söylemekle yetindi. Nikâh şahidi berber Ferhat E. ise, "Olay günü evde sadece 5 dakika kaldım. Aile beni tanıdığı için çağırdı ben de gittim" diyerek olayı doğruladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocasının nikâhını bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN