Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın kuzey ve batısı dışında ülke genelinde yerel yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 11.5.2013 09:37 Güncelleme Tarihi: 11.5.2013 11:41
Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağiş şeklinde olacak yağışların; Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Doğu Akdeniz ile Kastamonu, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Marmara'nın doğusunda pus bekleniyor.

Hava sıcaklığı, güney, iç ve batı bölgelerde 3 ila 6 derece,batı bölgelerde 1 ila 3 derece azalarak, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve doğudan, diğer yerlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde, yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların; Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Doğu Akdeniz ile Kastamonu, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın, yıldırım, yerel dolu yağışı vb. ) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, Bilecik, Bursa ve Sakarya ile Balıkesir'in güney ve doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu kesimleri yer yer puslu geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye ile Adana'nın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak vn'ın kıyı kesimleri dışında bölge genelinin kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Kıyıları puslu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Amasya, Tokat ve Çorum çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Orta Karadeniz kıyıları puslu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Malatya, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN